26. prosince 2020 06:00
redakce Prima Living

Ďáblice: Meryl Streep a Roseanne si tvrdě vyrovnávají účty. Která z nich vyhraje?

Komický příběh krásně zlomyslné odplaty, která se povede se vším všudy a promění jednu usedlou ženu v domácnosti v rozlícenou bohyni pomsty. To vše v podání skvělých Meryl Streep a Roseanne Barr.

V pondělí od 20:00 na Prima MAX uvidíme jeden nezapomenutelný dámský souboj. Ruth (Roseanne Barr) je ošklivá, nešikovná a tlustá. Žije v malém špinavém domku na předměstí a její život se točí kolem mladého manžela Boba (Ed Begley Jr)., ambiciózního majitele účetní firmy. Naproti tomu Mary (Meryl Streep) je úspěšná a slavná autorka dvaatřiceti milostných románů, která žije ve vile u moře, je krásná, bohatá a hubená.

Ruth a Mary se setkávají na literárním večírku, kde nešikovná Ruth polije Mary vínem. Bob se ochotně nabídne, že Mary zaveze domů, a protože on jí padl do oka stejně jako ona jemu, odměnou mu je noc plná vášně. Brzy se stává jejím milencem a opouští Ruth se slovy: „Jsi špatná matka, hrozná žena a ještě horší kuchařka. Vůbec si nemyslím, že jsi žena… ty jsi ďáblice!“ A tak se nebohá Ruth rozhodne, že se jí skutečně stane.

Začne tím, že zničí jejich domov. Pomocí domácích spotřebičů promění domek, kde žili, v hromádku popela, načež naloží jejich dvě nevychované děti Andyho a Nicolettu a odveze je do spisovatelčiny vily, kde je zaskočeným milencům odevzdá. Najde si práci v domově důchodců, kde „náhodou“ žije i Maryina matka, a zatímco se Mary snaží zvládnout nezvladatelné potomky svého milence, přesvědčí starou čipernou paní, aby se odstěhovala zpátky k dceři. Zatímco dokonalý svět úspěšné Mary se pomalu hroutí a mění v peklo, život Ruth nabírá lepších a lepších obrátek.

S pomocí kamarádky a bývalé kolegyně si zřídí zprostředkovatelnu práce pro opuštěné ženy a v podnikání se jí daří. Stává se z ní – v rámci možností – elegantní paní podnikatelka, a tak může přistoupit k dalšímu bodu svého plánu pomsty: nasadí manželovi do podniku přitažlivou sekretářku Olivii, která Boba svede.

Součástí plánu je přirozeně to, aby se Mary o Bobově nevěře hezky zčerstva dozvěděla. Ještě než se ale záletník stihne se spisovatelkou usmířit, je zatčen policií za zpronevěru nemalé finanční částky – výsledek drobné manipulace Ruth s jeho účty. A ač se zdá, že víc už nevěrného manžela Ruth ztrestat nemůže, poslední eso má stále ještě v rukávu.

Režie: Susan Seidelman Scénář: Barry Strugatz, Mark R. Burns Kamera: Oliver Stapleton Hudba: Howard Shore Hrají: Meryl Streep, Roseanne Barr, Ed Begley Jr., Linda Hunt, Sylvia Miles, Bryan Larkin, A Martinez, Maria Pitillo, Mary Louise Wilson, Jack Gilpin, Cynthia Adler, Deborah Rush Rok uvedení: 1989

Komedii Ďáblice uvidíte v pondělí od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný