15. srpna 2020 06:00
redakce Prima Living

Čtyři svatby a jeden pohřeb: Krásná Andie McDowell přechytračila Hugha Granta! Víte jak?

Okouzlující mladíček Hugh Grant v roli nesmělého svůdníka v lahodné, typicky britské romantické komedii. Nevadí, že člověk ví, jak to celé musí dopadnout. Zábavné je sledovat, jak to scenárista a režisér nakonec k tomu závěru dokroutí.

Ve středu od 20:00 na Prima MAX uvidíme jednu romantickou klasiku. Dvaatřicetiletý Londýňan Charles (Hugh Grant) je pohledný a šarmantní mladý muž, který si na nedostatek zájmu žen rozhodně nemůže stěžovat. Upnout se jen k jedné se mu ale zatím nechce a čím více přibývá jeho ženatých kamarádů, tím méně chce být jako oni.

Všechno se ovšem změní v momentě, kdy potká svobodomyslnou Američanku Carrie (Andie MacDowell). Charles se zamiluje a začíná o Carrie usilovat. Brzy zjistí, že i Carrie se chce vdávat, ale za někoho jiného...

Věděli jste o filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, že...

  • Snímek byl v roce svého uvedení (1994) nominován na dva Oscary, a to za nejlepší film a scénář.
  • Co se tržeb týče, skončila tato záležitost jako naprostý kasovní trhák. S rozpočtem 4,4 milionů dolarů vydělal svým tvůrcům celosvětově 245 milionů dolarů.
  • Jako by to Andie MacDowell věděla, vzdala se nároku na honorář výměnou za procenta z celkového zisku filmu. To jí ve finále vyneslo 2 miliony dolarů, zatímco Hugh Grant si za své působení odnesl pouhých 100 000 dolarů.
  • Rowan Atkinson, který tu hraje koktavého kněze, v jednom rozhovoru uvedl, že Čtyři svatby a jeden pohřeb patří k jeho nejoblíbenějším filmům. Naopak Hugh Grant se později nechal slyšet, že v průběhu filmování neměl o výsledku valného mínění. Možná to ale myslel ironicky. Suchý britský humor je mu totiž vlastní.
  • Natáčení zabralo pouhých 35 dní.
  • Jedná se o první z pěti snímků, které napsal Richard Curtis a hlavní postavu v nich ztvárnil Hugh Grant. Dalšími byly Notting Hill (1999), Deník Bridget Jonesové (2001), Láska nebeská (2003) a Bridget Jonesová: S rozumem v koncích (2004).
  • Mimochodem, impulsem pro vytvoření scénáře bylo, když Richard Curtis listoval svými starými diáři a zjistil, že za uplynulých 10 let navštívil 72 svateb.

Romantickou komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb uvidíte ve středu od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný