27. září 2020 06:00
redakce Prima Living

Chyť mě, když to dokážeš: Jak ve skutečnosti dopadl podvodník, kterého hraje Leo DiCaprio?

Steven Spielberg, Tom Hanks, Leonardo DiCaprio. Je potřeba ještě něco dodávat? Stylová retro hříčka, která na pozadí parádně vystižené atmosféry 60. let v Americe rozehrává napínavou a zároveň zábavnou hru na kočku a na myš.

Ve středu od 20:00 na Prima MAX uvidíte hned dvě herecké legendy. Frankovi (Leonardo DiCaprio) je šestnáct a právě se mu rozvedli rodiče. I přes svůj nízký věk chápe, že vinu za krach manželství i otcova podnikání nese otcova nekonečná naivita, a tak se rozhodne zařídit si svůj život jinak. Uteče z domova a hodlá se živit sám. Jenže kdo proplatí šek neplnoletému puberťákovi? A tak Frank sází na svůj nebývalý talent a začíná falšovat. Doklady, certifikáty, šeky. Spoustu šeků.

Při sledování filmu se možná ani tolik nezasmějete, jako si budete v duchu říkat: to je frajer! Vždyť kdo dokáže žít v luxusních hotelích, procestovat půlku světa a 3 roky v kuse okrádat banky o miliony dolarů, zatímco ony to vědí, jen netuší, jak tomu udělat přítrž.

Do svých 19 let se tak Frank stává pilotem, pediatrem, právníkem… samé lepší profese, které mužům vynášejí respekt, slávu a peníze. Co na tom, že v patách mu je zatvrzelý, vytrvalý agent FBI Carl Hanratty (Tom Hanks). Postupem času si k Frankovi získává téměř otcovský vztah a o to víc pak jako divák oceníte finální rozuzlení.

Věděli jste o filmu Chyť mě, když to dokážeš, že…

  • Snímek vychází ze skutečného životního příběhu Franka W. Abagnalea. Když si román o jeho životě přečetl Steven Spielberg, byl příběhem tak fascinován, že svůj původní záměr podílet se na snímku pouze jako producent okamžitě změnil a rozhodl se usednout do režisérské židle. „Stejně jako miliony čtenářů jsem ze stránek životopisné knihy o Franku Abagnaleovi vycítil jeho mimořádnou schopnost ovlivňovat druhé a manipulovat s nimi,“ svěřil se režisér v jednom z rozhovorů. „Když jsem se s ním pak setkal osobně, pochopil jsem ve vteřině, že tento muž byl skutečně schopný přesvědčit kohokoli o čemkoli. Cesta, kterou prošel, je naprosto jedinečná a mně bylo ctí ji přenést na filmové plátno.“
  • Skutečný Abagnale (narozen v roce 1948) si po všech životních peripetiích vylíčených ve filmu založil konzultační firmu Abagnale & Associates, stal se multimilionářem a napsal čtyři knihy.
  • Se svou ženou Kelly, se kterou se seznámil při práci v utajení pro FBI, nyní žije v Jižní Karolíně. Společně vychovali tři syny, z nich nejstarší, Scott, rovněž pracuje pro FBI.

Režie: Steven Spielberg Předloha: Frank Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha) Scénář: Jeff Nathanson Kamera: Janusz Kamiński Hudba: John Williams Hrají: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin, Chris Ellis Rok uvedení: 2002

Komediální drama Chyť mě, když to dokážeš uvidíte ve středu od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný