16. června 2019 12:15
redakce Prima Living

Blízko od sebe… a přitom tak vzdálení

Psychologický příběh natočený na motivy komorní divadelní hry. Režisér a scenárista John Wells vsadil na vynikající herecké obsazení a hlavně na detailní vykreslení psychologie jednotlivých hrdinek. Na senzační Meryl Streep, Julii Roberts a další se podívejte ve středu od 20.00 na Prima MAX.

Meryl Streep se po natáčení nechala slyšet, že opravdu váhala, zda má tuto roli přijmout. „Vážně chci s touhle postavou strávit několik dalších měsíců?“ uvažovala. Nakonec ale roli ďábelské matky rodu přijala a za svůj výkon byla nominována na Zlatý glóbus. Na stejnou cenu byla nominována i Julia Roberts, která o práci na snímku prohlásila, že byla největší dřinou jejího života, a to porodila tři děti. Zároveň to prý ale byl i nejlepší herecký zážitek její kariéry.

Srpen. V osamělém domě kdesi na oklahomském venkově žije rodina Westonových. Otec klanu, básník a opilec Beverly (Sam Shepard), jeho žena Violet (Meryl Streep), která trpí rakovinou úst a od mládí je navyklá na přemíru prášků, a nejmladší z jejich tří dcer Ivy (Julianne Nicholson). Jednoho se dne se otec ztratí, což vede zbytek rodiny, aby se sešla při pátrání a následně zjistila, že otec spáchal sebevraždu.

V domě se na pohřeb scházejí zbylé dvě dcery, Barbara a Karen (Julia Roberts a Juliette Lewis) a jejich partneři a také teta se strýcem a bratrancem.

Na povrch vyplouvají stará traumata a křivdy, které téměř s potěchou rozdmýchává celoživotně konfliktní a zatrpklá matka prodělávající léčbu chemoterapií. V průběhu následujících dní vychází například najevo, že Violet s Barbarou se nikdy vzájemně nepochopily, Karen se zasnoubila se slizounem, který se pokouší zneužít svoji neteř a vidí to všichni kromě jeho snoubenky, a Ivy tutlá aférku s vlastním bratrancem.

Pustý vybydlený dům se zabedněnými okenicemi na americkém středozápadě se stává dějištěm rodinném dramatu okořeněného notnou dávkou sarkastického humoru.

Možná jste o filmu Blízko od sebe netušili, že…

  • Divadelní hra, která posloužila jako filmová předloha, je v Česku známá pod názvem Srpen v zemi indiánů.
  • Ve vedlejších rolích se představí například Ewan McGregor jako manžel Barbary či Benedict Cumberbatch v roli bratrance.
  • Snímek spoluprodukoval George Clooney.

Režie: John Wells Scénář: Tracy Letts (scénář, divadelní hra) Kamera: Adriano Goldman Hudba: Gustavo Santaolalla Hrají: Meryl Streep, Julia Roberts, Ewan McGregor, Chris Cooper, Abigail Breslin, Benedict Cumberbatch, Juliette Lewis, Margo Martindale, Dermot Mulroney, Julianne Nicholson Rok uvedení: 2013

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný