22. ledna 2018 10:00
redakce Prima Living

Anthony Hopkins jako král hororu s šokujícím tajemstvím: Hitchcock

Génius napětí a hrůzy. Mistr ve vyvolávání emocí. Postarší pán s bříškem schopný zastavit veškerý svůj majetek jako záruku, že jeho příští film bude prostě nejlepší. Tím příštím filmem má být Psycho. Podívejte se na americké drama Hitchcock v pondělí v 17.50 na Prima MAX!

Za vším hledej ženu. Přesně ta je oním tajemstvím, které se skrývá za nejslavnějším hororem všech dob. Hitchockovi (Anthony Hopkins) a jeho ženě Almě Reville (Helen Mirren) je oběma kolem šedesáti let. Ona je scenáristkou, která se nikdy nesnažila postavit před svého muže. Žila doslova v jeho stínu, ale milovala ho a podporovala na všech frontách. On prožívá jedno z nejtěžších období života. Musí přesvědčit studio, aby investovalo do filmu, ve který nikdo nevěří – do budoucího nejslavnějšího hororu všech dob Psycho – ale i do něj, do stárnoucího režiséra, na kterého začínají doléhat zdravotní potíže.

Jenže vztah s Almou, kterou tolik potřebuje, prochází turbulencemi. On žárlí na Almina kolegu, který jí pomáhá se scénářem. Ona pro změnu nemůže vystát hlavní hrdinku Janet Leigh. Do toho všeho Alfred uprostřed natáčení těžce onemocní. Na režisérskou stoličku usedá Alma a zachraňuje výrobu filmu, který se má stát nejlepším hororem všech dob. Uvědomí si Hitchcock, jak vzácnou ženu má po svém boku, nebo s natáčením skončí i jejich dlouholetý příběh lásky?

Perličky z natáčení

  • Anthony Hopkins před natáčením hodně zhubnul. Musel se proto ve všech scénách tahat s umělým břichem a latexovým podbradkem, které vážily 13 kilogramů.
  • Film byl natočen za pouhých 36 dní.
  • Scény z Hitchockovy kanceláře ve studiu Paramount byly natočeny v reálu, tedy v kanceláři, kterou Hitch opravdu obýval.
  • Oba protagonisté hlavních rolí se s mistrem hororu skutečně potkali, oba jen velmi krátce. Anthony Hopkins náhodně v restauraci, Helen Mirren dokonce odmítla roli v jeho předposledním filmu Frenzy, čehož později velmi litovala.
  • Fotografie, kterou si Hitch prohlíží těsně po hádce s Almou, je skutečná fotografie mistra a jeho ženy.
  • Anthony Hopkins o roli velmi usiloval a do poslední chvíle ji neměl jistou. O roli se ucházeli také Alfred Molina, Paul Giamatti, Bill Murray a dokonce Johnny Depp.

Nenechte si v pátek ujít americké drama s Anthony Hopkinsem a Helen Mirren Hitchcock v pondělí v 17.50 na Prima MAX!

Režie: Sacha Gervasi Předloha: Stephen Rebello (kniha) Scénář:John J. McLaughlin Kamera: Jeff Cronenweth Hudba:Danny Elfman Hrají:Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, James D'Arcy, Jessica Biel, Danny Huston, Toni Collette, Michael Wincott, Michael Stuhlbarg, Currie Graham, Tara Sum Rok uvedení: 2012

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný