11. listopadu 2019 10:50
redakce Prima Living

Angelina Jolie jako agentka Salt aneb Bond na podpatcích

Bondovský typ thrilleru s Angelinou Jolie v hlavní roli nás zavede do prostředí nejvyšších politických vrstev, špičkových agentů CIA, ruských špionů a tajných komplotů. Prima MAX si nezapomeňte pustit v neděli ve 20.00.

Evelyn Salt (Angelina Jolie) je špička ve svém oboru. Pracuje jako agentka CIA a mezi kolegy platí za uznávaného odborníka. Po prozrazené akci se ale ocitá v čínském vězení a nebýt jejího tvrdohlavého manžela, který začne věc propírat v médiích, kdo ví, jak by to se Salt dopadlo. Takhle se ovšem americké vládě vyplatí s čínskou stranou vyjednávat a Salt z vězení dostat, než se stát terčem nechtěné publicity.

Po návratu domů se Evelyn z traumatické zkušenosti překvapivě rychle dostane a vrátí se opět do práce. Vše se zdá být jako před tím, ovšem až do okamžiku, kdy se CIA podaří zadržet přeběhlého ruského agenta. Muž při výslechu prozradí, že pro CIA v utajení pracuje ruský agent, který má za úkol zabít ruského prezidenta mířícího do New Yorku. Tím agentem je podle něj Evelyn Salt.

Na do té doby neposkvrněnou pověst agentky začne padat stín. Vychází najevo, že její manžel je již delší dobu nezvěstný a objevují se další indicie, které naznačují, že Salt to hraje na obě strany. Evelyn musí přejít do protiútoku. Pokud chce očistit své jméno a zabránit útoku na prezidenta, musí jednat na vlastní pěst. Proti svým kolegům, proti všem pravidlům a za pomoci veškerých svých schopností.

Možná jste o filmu Salt netušili, že…

  • Příběh byl původně psán pro hlavního mužského hrdinu a tím měl být Tom Cruise. Ten však nabídku nakonec odmítl, protože se obával, že by role byla příliš podobná jeho charakteru v Mission Impossible. Když pak o snímek projevila zájem Angelina, byl scénář upraven na míru jí. Za svou roli dostala rekordních 30 milionů dolarů a zařadila se mezi nejlépe placené herečky světa.
  • Jen mimochodem, film měl rozpočet 110 milionů dolarů a celosvětově utržil zisk čítající necelých 300 milionů dolarů.
  • Angelina prý zvládla většinu svých kaskadérských kousků sama. Při jednom se zranila a musela být ošetřena v nemocnici, ale nebylo to nic vážného. Po půlnoci byla propuštěna a ráno byla opět na place. No, za honorář 30 milionů by člověk leccos přemohl.
  • Režisér Phillip Noyce není na poli špionážních thrilerů žádným nováčkem. Na svědomí má třeba Vysokou hru patriotů nebo Jasné nebezpečí, oba s Harrisonem Fordem, či Sběratele kostí s Denzelem Washingtonem.
  • Natáčení trvalo poměrně dlouho – celé čtyři měsíce – a probíhalo převážně v New Yorku a ve Washingtonu.

Režie: Phillip Noyce Scénář: Kurt Wimmer Kamera: Robert Elswit Hudba: James Newton Howard Hrají: Angelina Jolie, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor, Daniel Olbrychski, August Diehl, Gaius Charles, Cassidy Hinkle, Victor Slezak Rok uvedení: 2010

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný