6. února 2014 17:30

Nádherné hory i města Gruzie sledujte v pondělí

Nenechte si ujít druhý díl Moto cestou necestou z nádherné Gruzie. V pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

V druhém díle Moto cestou necestou se probouzíme společně s Pavlem, Honzou a Egonem uprostřed horských štítů na statku místních pastevců. Je tady nádherně, ale nezbývá než skočit na motorky a vzhůru přes horské sedlo do kamenné osady Ushguli.Celé díly Moto cestou necestou III si přehrajte na PrimaPLAY.

Neskutečné místo lemované zasněženými štíty vrcholků pětitisícovek. Kamenné strážní věže tyčící se k nebi. Tady se doslova zastavil čas. Výprava je místem natolik zasažena, že zde neplánovaně tráví další noc.

Z vrcholků Kavkazu se v následujících dnech přesuneme zpět do nížin, abychom společně s výpravou poznali i současnou moderní tvář Gruzie. Tedy vzhůru dolů, do hlavního města Tbilisi.

Další náhodné setkání s farmářem při divokém bivaku na břehu bystřiny má za vinu totální vyřazení Pavla Lišky z provozu. „Na družbu našich národů“!

A konečně Tbilisi. Historické centrum, kde se setkávají snad všechna náboženství včetně svých svatostánků, se prolíná se supermoderními stavbami ze skla a oceli. Prohlídka města je pak korunována návštěvou tradičních tureckých lázní. A co by to bylo za gruzínské velkoměsto, kdyby zde chyběly bary a noční podniky. Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi píti!

Následující dny nás zavedou do okolí hlavního města. První z nich je pravoslavný klášter ve Mschetě, kde právě probíhá křest novorozence. Výprava míří dále na západ k rodišti krvavého diktátora J. V. Stalina, městu Gori.

Podívejte se na vtipný jedenáctiminutový trailer:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný