24. července 2020 10:40

4 zásadní věci, které možná nevíte o remaku Mafie: Náročnost přestřelek a jízdy půjde nastavit

Tvůrci prozradili, co všechno najdeme v nové Mafii.

Remake první Mafie konečně ukázal gameplay, který vzbudil v Česku silné reakce. Zároveň s ním však poskytli tvůrci z Hangar 13 rozhovory několika herním médiím, kde popsali všechny důležité aspekty hry. Vybrali jsme to nejdůležitější, co prozradil kreativní producent studia Haden Blackman a hlavní producent hry Devin Hitch.

1) Souboje i jízda půjdou nastavit i pro hardcore hráče

Autoři přiznali, že soubojový systém vychází z Mafie III, ale půjde ho více nastavit – zda se bude hráči automaticky regenerovat zdraví, nebo bude muset hledat lékárničky či asistence při míření. Hra taky bude obsahovat klasické nastavení, kdy jízda auty získá více prvků simulace a taky policie bude rázněji reagovat na přestupky a jen tak něco hráči neodpustí.

2) Propracovaný závod formulí

Závod na okruhu se zařadí mezi vrcholy hry s velkolepými emocemi i filmovým zpracováním. Bude mít několik samostatných nastavení obtížnosti a oproti originálu bude zkrácen z pěti na tři kola. „Kdo u nás v týmu dokončil závod na klasickou obtížnost, získal si fakt uznání,“ vysvětlil Hitch. Komu nepůjde ho vyhrát, může ho přeskočit.

3) Vrátí se mód Jízda

Jádrem předělávky má být stejně jako v originálu příběh, nepůjde tedy o klasický moderní open-world se spoustou aktivit na mapě, i když vývojáři přidali například sběratelské předměty. Město bude prostornější, ulice i silnice širší a s více výhledy na hlavní dominanty Lost Heaven. Vychutnat si ho půjde ve volném módu Extrémní jízda, který tvůrci nepřímo potvrdili.

4) Next-gen zřejmě nebude

Hlavním důvodem odkladu na 25. září podle Blackmana nebylo ani tak dokončování samotné hry, ale její lokalizace, protože na překladech a dabingu pracují s extermíni firmami, které z důvodu koronaviru nestíhají vše v napnutých termínech. S vylepšením pro next-gen konzole se momentálně nepočítá, i když na nich Mafia: Definitive Edition poběží. „Bude záležet na úspěchu hry, zda ji ještě nějak vylepšíme,“ upřesnil Blackman.

Těšíte se na předělanou Mafii?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný