17. září 2018 14:44

Zaklínač 3 dostal modifikaci, která upraví Ciri, aby vypadala jako v chystaném seriálu

Chcete se připravit na seriál? Teď máte možnost.

Pokud patříte mezi fanoušky Zaklínače, pak vám nemohla uniknout nedávná kontroverze, která se týká chystané americké seriálové adaptace. Hlavní roli Geralta si v ní zahraje Henry Cavill, aktuální představitel filmového Supermana, což samo o sobě vzbudilo rozporuplné reakce. Jenže to nebylo nic proti tomu, když tvůrci vyhlásili, že do role Ciri shánějí BAME herečku, tedy černou či asijskou herečku s etnickou minoritou.

Ukázalo se, že spousta fanoušků se prostě nemůže spokojit s tím, že by Ciri nebyla bílá, jak si ji představovali při čtení románů nebo z videoherního zpracování. Šéfka seriálu Lauren Hissrich kvůli vulgárním a nenávistným reakcím dokonce dočasně opustila sociální sítě.

Nedlouho po vypuknutí kauzy se na síti objevila modifikace pro PC verzi hry Zaklínač 3: Divoký hon. Jmenuje se Netflix Ciri a dává slavné hrdince poněkud čokoládovější odstín pleti. Pokud patříte ke konzervám nebo se těžko smiřujete s tím, že svět už není tak bílý jako býval, pak máte možnost si zvyknout skrze videohru. Zkusíte to?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný