16. října 2018 13:10

Youtuber prodával herní cheaty. Teď míří k soudu a hrozí mu vězení

Podvádění se zkrátka nevyplácí ani v herním světě. Obvzlášť, když si na něm mastíte kapsu.

Pokud jste populární youtuber nebo prostě streamujete hraní videoher, fakt byste ve svých videích neměli prodávat cheaty. Tuhle lekci si odnesou Brandon "Golden Modz" Lucas a Colton "Excentruc" Conter, které žaluje Epic Games za porušování zásad jejich hry Fortnite.

Lucas ve svých videích ukazoval, jak lze ve Fortnite cheatovat a pak linkoval na stránky Contera, který předvedené cheaty prodával – spolu se pak podělili o zisk. Porušili tak Digital Millennium Copyright Act, a oba tak stanou před soudem, který rozhodne o výši pokuty. Pokud by ji nezaplatili, hrozí jim vězení.

Epic Games jsou známí tím, že jdou tvrdě po každém, kdo se snaží získat výhodu ve hře Fornite, ostatně bohatnou právě na prodeji různých vylepšení a přídavků do hry.

V rozhovoru pro magazín Engadget tvrdí Lucas, že neměl tušení, že by se dopouštěl něčeho zakázaného. Pokud bychom připustili, že by byl tak naivní, pak ho tato zkušenost stejně neomlouvá. Při instalaci Fornite totiž musí hráči souhlasit s podmínkami hraní, mezi kterými je výslovně zakázáno používání cheatů a modifikací hry, natož jejich prodej.

Měli jste někdy nutkání koupit nebo prodat nějaký herní cheat? Byli byste překvapení, kdyby k vám do bytu vtrhla policie?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný