8. září 2020 11:23

Microsoft potvrdil cenu nových Xboxů a ukázal levnější verzi Series S

Brzy se dočkáme oficiálního oznámení, ale vše podstatné známe už teď.

Série úniků potvrdila spekulace o chystaných Xboxech nové generace, a jelikož je Microsoft mezitím stihl potvrdit, není už pochyb o cenách, podobě ani datu vydání dvojice nových konzolí – dražším Xboxu Series X a jeho levnější variantě Series S.

Obě konzole se začnou prodávat 10. listopadu, přičemž Series X vyjde na 499 dolarů, v hrubém přepočtu 11 200 Kč, a jeho levnější varianta Series S s třetinovým výkonem a bez Blu-ray mechaniky pak bude stát 299 dolarů (zhruba 6 700 Kč).

Unikl také design Series S na tiskových fotkách i v krátkém výstřihu z prezentačního videa, kterého bychom se měli dočkat již velice brzy. Microsoft potvrdil jeho pravost, takže se bude snažit dát všemu co nejrychleji oficiální podobu.

Levnější konzole má svým výkonem cílit na rozlišení 1440p, připadně 1080p při frameratu vyšším než 30fps – bude také vybavena speciálně optimalizovaným SSD úložištěm a zvládne i omezený ray tracing. Oproti tomu Series X míří na plný ray tracing a rozlišení 4K při 60 fps.

Úniky vyvolaly vtipnou reakci oficiálního Xbox účtu na Twitteru. Je jasné, že v Microsoftu teď mají hodně napilno. Spekuluje se totiž, že Sony by mělo představit ceny i datum vydání obou svých variant PlayStationu 5 už ve středu 9. září. Přesně na toto datum totiž vychází výročí 25 let od amerického uvedení prvního PlayStationu.

Co říkáte na ceny a vlastnosti nových Xboxů?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný