26. září 2018 15:03

Na Xboxu půjde poprvé hrát myší a klávesnicí! Čeká nás konzolová revoluce?

Už nějakou dobu se šířily zvěsti, že Microsoft chce přidat k Xboxu myš a klávesnici. A právě nastal ten čas!

Xbox One dostane oficiální podporu hraní přes myš a klávesnici. Microsoft se spojil se známým výrobcem herního hardwaru Razer a své nové pojetí konzolového hraní chce představit na konferenci Xbox X018, která se koná 10. a 11. listopadu v Mexico City.

Podpory myši a klávesnice se dočkají členové programu Xbox Insider už v nadcházejících týdnech. Všichni majitelé Xboxu se pak do konce letošního roku. Microsoft uvádí, že nebude třeba speciální sada od Razer, ale Xbox si bude rozumět s většinou bezdrátových klávesnic a myší, ačkoli nenabídne některé speciální funkce.

Samozřejmě nebudeme moci hrát přes myš a klávesnici všechny hry, záležet bude na vývojářích, zda tento způsob hraní do svého titulu zahrnou. První z her s touto podporou bude zdarma přístupná online střílečka Warframe.

Myš a klávesnice otevřou Xbox pro spoustu nových titulů, kde je konzolový ovladač brzdou – zejména hry strategické. Týká se to také fist-person stříleček, kde však Microsoft slibuje, že budou odděleni hráči s kombinací myši a klávesnice od těch s ovladačem, protože první skupina by byla ve výhodě.

Připojíte si k Xboxu myš a klávesnici, nebo dál zůstanete u klasického ovladače? A jakou hru byste si tímto novým způsobem nejradši zahráli?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný