14. dubna 2024 06:05

Legendární Švejk míří do světa videoher. Naštěstí bude mít i český dabing

Slavný český voják oživne. Švejk zasáhne do námořních bitev ve hře World of Warships

Mnozí ho považují za pomatence a blázna, teď se ale z Josefa Švejka stává velitel torpédoborce. Alespoň tedy ve virtuálním světě námořních bitev, populární postava tuzemského vojáka totiž přichází do videohry World of Warships. Švejk se ve hře z dílny běloruského studia Wargaming dočká také českého dabingu, svůj hlas mu propůjčil herec Michal Holán.

Josef Švejk se stává první českou postavou, která se objeví ve World of Warships. Vývojáři museli přijít s alternativním příběhem slavného vojáka, aby se mohl stát členem námořnictva. „Mít Švejka na lodi je skvělý nápad, ale dostat ho na palubu bylo složité. Nakonec jsme se rozhodli použít malý trik a využili jsme slavnou cestu dobrého vojáka do Budějovic,“ vysvětluje producent hry World of Warships Marek Tučan.

Na rozdíl od záměru autora knižní předlohy Jaroslava Haška se totiž ve studiu Wargaming rozhodli, že Švejk se v Českých Budějovicích nezastaví, ale jeho putování pokračuje dále na jih Evropy až k moři. „Popustili jsme uzdu fantazii a vytvořili pro Švejka naši alternativní cestu. Místo toho, aby se ocitl v Budějovicích, skončil na torpédoborci Tatra,“ dodává Tučan.

Švejk se ve World of Warships objeví jako velitel C. a K. maríny, který bude šéfovat torpédoborci. Bude tak plnit rozkazy hráčů a samozřejmě u toho sem tam utrousí vtipnou hlášku.

Čeští hráči se navíc mohou těšit, že na ně Švejk promluví ve svém rodném jazyce. Více než dvě stovky replik namluvil herec Michal Holán. „Vůbec jsem nevěděl, že budu dabovat Švejka, ale že budu namlouvat prvního českého kapitána lodi ve hře World of Warships. O koho jde, mi bylo poodhaleno až později. Jakmile mi řekli, že půjde o Švejka, tak jsem se začal hodně těšit. Švejka každý zná, patří tak nějak k naší české povaze,“ řekl Holán.

Čtěte také: Smír s Blizzardem otevírá slavný Azeroth. Číňané si opět zahrají legendární videohru

Vývoj videohry pro více hráčů World of Warships probíhá také v Praze, kde má běloruské studio Wargaming své kanceláře. Vedle simulátoru námořních bitev se v české metropoli pracuje i na akční tankové hře World of Tanks.

Zdroj: Wargaming, autorský text

Video, které jste mohli minout: Praha centrem virtuálních tanků a lodí. Navštívili jsme pražskou pobočku studia Wargaming

Jan Hrušovský

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný