14. prosince 2020 11:24

Vývojáři Cyberpunku 2077 se omlouvají hráčům na konzolích a nabízejí jim řešení

Slibují rychlé opravy, ale taky možnost hru jednoduše vrátit.

CD Projekt RED, polské herní studio stojící za vývojem hry Cyberpunk 2077, vydalo oficiální omluvu, která je mířena hráčům na konzolích dosluhující generace. Hra totiž vyšla v technicky neuspokojivém stavu, který se nejvíce podepsal právě na starších konzolích PlayStation 4 a Xbox One.

Hra na nich běží v dynamickém rozlišení, které klesá často až na hodnotu 720p a přesto se jí nedaří držet stabilní snímkovou frekvenci. Kvůli tomu je neostrá, rozmazaná a ještě trhaná – což podtrhuje i problém s načítáním textur a dalších detailů, důsledkem čehož se před hráči občas objeví rozpadlé geometrické struktury místo postav či dalších objektů. Hru z prakticky nehratelné podoby osvobodily první opravné balíčky, ale nespokojenost konzolových hráčů stejně narůstá.

Šéfové studia zareagovali společným vyjádřením. „Měli jsme věnovat více pozornosti, aby hra fungovala lépe na PlayStationu 4 a Xboxu One... Příští várka oprav dorazí během týdne. Po svátcích budeme pokračovat – vydáme dva velké patche, první v lednu, druhý v únoru. Ty opraví největší problémy na konzolích minulé generace.

Pokud hráči nebudou chtít dát vývojářům šanci, nabízí CD Projekt možnost hru vrátit a získat zpět peníze. Pro digitální verze mohou použít obchody PSN a Microsoft Store. Fyzické kopie mohou vracet u prodejců. Pokud by s nimi měli problém, mohou se do 21. prosince obrátit na mail helpmerefund@cdprojektred.com, kde jim pomůžou.

Na konzolové verze připadlo 41 procent předobjednávek, zbytek tvořili hráči na PC. Jen zlomek konzolových hráčů přitom může hrát na nové generaci PlayStationu 5 a Xbox Series X/S, kde hra beží solidně v systému zpětné kompatibility. Platí to i pro vylepšené verze starších konzolí PS4 Pro a Xbox One X, kde se však projevují problémy s načítáním textur, protože i přes vyšší výkon nemají tyto konzole rychlý SSD disk.

Hrajete Cyberpunk 2077 na starších konzolích? Jaký je váš zážitek?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný