13. září 2016 14:43

TOP 5 nejlepších válečných bitev ve hrách, které ve vás objeví skutečného hrdinu!

Vrhněte se do bitvy - všichni za jednoho, jeden za všechny!

V počítačových hrách už jsme si za ta léta mohli zažít prakticky vše. Ve hrách od EA Sports jsme vyhráli všechny nejpopulárnější sportovní soutěže světa, v Diablu jsme si zkusili, jaké by to bylo narodit se ve fantasy světě a ještě větší pohádku jsme zažili v The Sims při narození vlastního potomka.

Virtuální realita ale nabízí ještě silnější prožitky - například se můžete stít hrdinou těch největších válečných bitev lidské historie. Takže se vykašlete na všechno a vydejte se změnit běh dějin a navždy se zapsat do učebnic dějepisu ještě dnes. Stačí vám k tomu přitom jen dočíst tenhle článek, otočit se na židli a pustit si jednu z pěti her, které považujeme za nejlepší simulace reálných historických bitev. Vzhůru do boje!

5. místo: Napoleonská tažení v Napoleon Total War

Historie se dnes dívá velmi přísně na většinu diktátorů a vojevůdců 20. století. K těm starším však chová úctu i respekt, takže vám nic už nebrání vžít se do kůže Napoleona (nebo některého z jeho soků), vrátit se o nějakou tu stovku let zpět a zkusit dobýt Evropu i svět tak, abyste zbytek života nemuseli prožít v žaláři na pustém ostrově.

4. místo: Námořní a ponorkové bitvy v Pacifiku během druhé světové - Silent Hunter IV

Herní zpracování námořních bitev nám vždy připadalo strašně nevděčné. Jejich hraní bylo často zdlouhavé a nezáživné. Než se taková loď otočí, stihněte si udělat večeři. A o ponorkách ani nemluvě. Silent Hunter IV: Wolves of the Pacific byl však jiný případ a pokud trpíte k námořním bitvám averzí jako dříve my, přesto ji vyzkoušejte!

3. místo: Star Wars Battlefront

Hvězdné války existují a kdo se nám bude snažit namluvit opak, toho pošleme prvním letem směrem k Hvězdě smrti!

2. místo: Bitva u Prochorovky ve World of Tanks

World of Tanks přinesl něco, v co jsme už snad ani nedoufali – historické tankové bitvy v sexy provedení do každé dobré rodiny. World of Tanks nabízí celou řadu bitev s předobrazem ve skutečných dřívějších bitvách - my jsme si vybrali tu u Prochorovky. Je drsná a skvělá.

1. místo: Vietnam v podání Vietcongu

Čeští vývojáři přivedli již na světlo světa řadu skvělých her a Vietcong patří mezi ně. Zatímco však jiné byly povětšinou zasazeny do nereálného prostředí (s některými mediálně dobře známými výjimkami), Vietcong se odehrával ve špinavé mizérii vietnamské džungle. A byl naprosto skvělý. Vzpomínáte na něj stejně jako my? Z našich slz jsme vybrečeli novou řeku Kwai...

Naše oblíbené válečné hry už znáte. Shodují se s těmi vašimi, nebo jsme šlápli naprosto vedle? Vyčiňte nám a pochlubte se vlastním vkusem!

Ondřej Najman eSuba.eu

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný