13. května 2020 10:32

Tony Hawk’s Pro Skater 1 a 2 se vrátí v nové podobě. Internet řeší, zda se blíží remaky nebo remastery

Velký den pro všechny fanoušky virtuálního skejtování.

Hráče po celém světě zaplavila slastná vlna nostalgie, protože se vrátí dvojice nejpopulárnějších skejťáckých pecek Tony Hawk’s Pro Skater 1 a 2 vylepšené pro PlayStation 4, Xbox One a PC, kde vyjde exluzivně na Epic Games Store.

Originály vyšly v roce 1999 a 2000 a šlo o megahity na prvním PlayStationu, Gameboyi a později Xboxu i PC. Nová verze slibuje návrat všech populárních levelů, skejtových legend, ale třeba i soundtracku, kde bude chybět jen několik skladeb, k nimž se už bohužel nepodařilo vyjednat licenci.

Přestože je kolekce označována jako remaster a chlubí se svou věrností originálu, byla však od základu vystavěna na novém enginu, který umožní rozlišení 4K se současnými grafickými efekty a zároveň nový způsob ovládání. Kromě klasického d-padu půjde skateboardisty a jejich triky ovládat taky pomocí analogových páček. Přibudou i zcela nové triky a výzvy.

Na internetu tak probíhají diskuze, že jde spíše o remake, protože byla kromě multiplayeru v režimu rozdělené obrazovky přidána taky zcela nová on-line složka s možností stavět arény, upravovat si vlastního skateboardistu a bohatou sociální složkou. Muví se také o mikrotransakcích, které však nebudou součástí v době vydání hry.

Novou verzi, která vyjde pouze ve společném balíčku, tedy nepůjde zakoupit jeden z dílu samostatně, má na starost tým Vicarious Visions. Jde o specialisty v adaptování her na nové platformy a jsou podepsaní třeba taky pod remasterem Crash Bandicoot N. Sane Trilogy.

Kdo si hru předobjedná v digitální verzi, může se těšit na exkluzivní demo, které vezme hráče zpátky do skladiště, úrovně Warehouse. Kolekce vychází 4. září.

Těšíte se na návrat skejtové legendy?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný