2. listopadu 2016 16:31
Adam Vala

Tohle je 5 zásadních nedostatků GTA V, ze kterých se musí další díl poučit, aby uspěl!

Ano, je to skvělá hra, ale všichni očekávají, že pokračování bude ještě lepší!

Dosud poslední díl série GTA V způsobil obrovský poprask na všech platformách, pro které byl k dispozici. Jde o hru obřích rozměrů se skvělým multiplayerem, ale také hru, které toho hodně chybí a vývojáři z Rockstaru budou muset být při tvorbě GTA VI hodně opatrní. Pokud vás zajímají ty největší nedostatky pátého dílu, z nichž se musí šestka poučit, pak jde o následující.

1) Interiérů není nikdy málo

Svět GTA je zpravidla obrovský natolik, že se v něm ztratíte na dlouhé hodiny, pátému dílu ale opravdu chybí možnost vstupovat do interiérů budov. Jistě, do některých vstoupit můžete, ale jedná se takřka vždy jen o obchody. Přitom byste tolik zábavy užili i jinde…

2) Zábava je důležitá stejně jako příběh

Bez ohledu na osobní preference, GTA je pro drtivou většinou hráčů sandbox, ve kterém můžete krást auta a střílet lidi. Tahle činnost je s přihlédnutím k tomu, co všechno GTA nabízí, poměrně zábavná, ale příběh by měl být to, co vás žene kupředu. V tomhle ohledu GTA V trochu kulhá a fakt, že hráči nejsou schopní jmenovat důležité scény vyjma velkých loupeží, je trochu na pováženou.

3) Slabé vedlejší postavy a záporáci

Další věcí, kterou GTA V trochu upozaďuje, je vykreslování charakterů mimo hlavní trojku hrdinů. Kdo byl vlastně hlavní antagonista? A co vedlejší postavy? Pamatujete si alespoň na Lamara? A přidáte další? Vsadíme se, že jen tak spatra ne…

4) Víc interakce!

Co stačilo před lety, nemusí být dostatečné v blízké budoucnosti. Světu GTA V chybí větší míra interakce, ať už v osobních soubojích, nebo jiných, neakčních momentech. Šestý díl se zkrátka musí postarat o to, abyste se cítili ve hře jako ve skutečném životě.

5) Více náhodných situací

GTA V dobře zakomponovalo do mimopříběhových scén tzv. náhodná setkání, bohužel se ale od sebe příliš nelišily a po chvilce už je všichni začali ignorovat. Pokud bude v šestém díle alespoň dvacet různých situací, které se mohou a nemusí stát, pocit uvěřitelnosti a živosti města by měl být mnohem lepší.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný