15. března 2017 12:56
Adam Vala

Tohle je 5 nejdrsnějších herních hrdinů všech dob! Vyhraje chladnokrevný zabiják, nebo kráčející hora svalů?

Ještě před tím, než chlapci začali nosit kalhoty parametrů skinnny, existovali opravdoví muži!

Čas od času není špatné přiznat si, že hry mohou být jen zábavou, u které můžete vypnout po náročném dni. Někdy je prostě jednodušší nezabývat se morálními volbami, nedělat složitá strategická rozhodnutí nebo neluštit zapeklité hádanky. Zkrátka a dobře, někdy stačí jen kosit zástupy nepřátel a nad ničím nepřemýšlet. Pokud hledáte inspiraci, tady je pětice těch nejdrsnějších hrdinů z videoher!

5) Geralt z Rivie

Mít na pátém místě jakéhokoliv žebříčku Geralta, je možná trochu troufalé, ale věřte, že v prostoru videoher se najdou i větší drsňáci. Na druhou stranu, bezcitný Geraltův přístup (který beztak jen hraje), strohost odpovědí a chladnokrevný přístup k zadaným úkolům, je něco, co na Geraltovi milujeme. V mnohém tomu samozřejmě vděčíme i všem třem hrám, které s takovou láskou upekli vývojáři z CD Projektu, a samozřejmě i knihám od spisovatele Andrzeje Sapkowského. Jednoduše – Geralt je prototypem chlapa, který se jen tak něčeho nelekne.

4) Marcus Fenix

Série Gears of War se nesnaží o jakýkoliv realismus, naopak – dělá si legraci sama ze sebe tím, že doslova karikuje archetyp osvaleného hrdiny, kterého zajímá jen počet nábojů v zásobníku a další, patosem prosycená hláška, kterou pronese ve vhodný moment marné bitvy. Marcus Fenix a jeho parťáci jsou toho jasným důkazem a můžete mu závidět takřka všechno. Od šátku, přes bicáky až po tu skvělou zbraň, se kterou krájí šmejd z vesmíru!

3) Agent 47

Důkaz, že jeden z největších drsňáků nemusí být potřísněn krví a ichorem, přináší Agent 47 z herní série Hitman. Největší respekt totiž pochází z toho, že Hitman jen sotva něco poví, a ve svém vražedném konání bývá až chirurgicky přesný. Pokud se jednou objeví na scéně, nedá se před ním skrýt, což z něj činí jednoho z njeobávanějších protivníků, kterého kdy herní vývojáři postavili do hlavní role videohry.

2) Kratos

Teď už ale zpátky ke svalovcům. Tedy ne že by Hitman svaly neměl, ale chápejte – vyrovnat se bohovi války jednoduše nemůže. Kratos si zahrál ve čtyřech hrách God of War a svůj návrat chystá v rebootu slavné značky. I na stará kolena navíc dokazuje, že ho bojový zápal neopustil a klidně se pustí do křížku s monstrem dalece převyšujícím jeho už tak impozantní vzrůst. Tenhle chlápek má navíc velké osobní kouzlo, které přebíjí všechny ty svaly a válečné grimasy v pomalovaném obličeji!

1) Duke Nukem

I přes všechno vyřčené se ale s titulem krále všech drsňáků dostáváme k Dukovi. Jestli jde o nostalgii nebo jen fakt, že nad Duka není, upřímně nevíme, ale jeho hlášky, všudypřítomné ženy a lehkost, se kterou se zbavuje nepřátel, nelze překonat. Duke Nukem prostě bude vždycky stát na kostech svých soupeřů a hlasitě se smát během popotahování z obřího doutníku, zaseknutého v koutku!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný