13. června 2022 09:59

Nejočekávanější sci-fi hra se konečně ukázala v masivním 15minutovém videu. Vyvolává údiv i rozčarování

Oficiální gameplay ze hry Starfield

Jedna z nejočekávanějších her současnosti ukázala první střípky hratelnosti, které budí naděje i obavy.

Bethesda nedávno odložila svou vlajkovou loď Starfield na příští rok, ale ukázka z ní přesto patřila mezi hlavní atrakce prezentace Xboxu v rámci letošního Summer Game Festu. Dočkali jsme se patnácti minut, prokládaných slovy lídra projektu Todda Howarda – muže, který stál za všemi díly série Elder Scrolls i Falloutem, počínaje jeho třetím dílem.

Mluvil o dosud nejambicióznějším projektu Bethesdy, který sice bude podobný jejich předchozím akčním RPG, ale s kosmicky ohromným měřítkem, v němž má být možnost prozkoumat tisícovka planet. „Tato RPG hra nové generace je zasazena do hvězdami naplněného vesmíru, ve kterém si můžete zvolit postavu zcela podle svého a vydat se na dobrodružné putování za odhalením největšího tajemství lidské existence,“ uvádí vydavatel, ke hře, která má vyjít v polovině příštího roku pro PC a Xbox Series X/S.

Ukázka zaujme parádní hudbou a skvěle vystiženou atmosférou romantických toulek kosmickým nekonečnem. Mnohé si vzala z No Man's Sky a kromě těžby surovin, stavění a upravování lodí nebo leteckých soubojů nabídne taky tradiční RPG bethesdovského střihu.

Přes slova o „nové generaci“ působí Starfield možná až moc klasicky – vrací se tak mluvící hlavy s mrtvolnýma očima, na pohled neohrabané souboje a mnoho dalších limitů Creation Enginu, který sice má vstoupit do verze 2, ale podle prvních dojmů působí spíše jako verze 1.5, která je sice nadopovaná mnoha vylepšeními, v jádru však nezapře své stáří. Poprvé byl engine použit pro Skyrim (2011), ale vznikl úpravou kódu z Falloutu 3 (2008).

Co na první gameplay říkáte?

Zdroj: PC Gamer

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný