22. ledna 2019 13:17

Herní Star Wars se dočkaly obří kritiky z nečekaného místa

Slavná sága ve videoherním světě živoří.

Do společnosti Electronic Arts se pustil Gary Whitta, jeden ze scenáristů filmu Rogue One: Star Wars Story. Společnost totiž zrušila další hru ze světa Star Wars, a přestože je exkluzivní smlouva s majiteli práv (Disney) už za svou polovinou, nevyšel zatím jediný single playerový titul, pouze dva díly multiplayerové střílečky Battlefront.

Tady je výtah z jeho prohlášení:

"Jsme v podstatě za polovinou smlouvy. Představte si, že jsem Bob Iger, šéf Disney, a volám do EA, abych zjistil, jak to vypadá. Udělali jsme dvě hry Battlefront. První neměla žádný příběh, obě byly přijaty rozpačitě, druhá z nich měla obří průšvih kvůli mikrotransakcím. To poškodilo nejen EA, ale taky Disney i celou značku Star Wars.

Měli jsme dobrodružnou hru ve stylu Uncharted, kterou vyvíjela scenáristka Uncharted, asi jedna z nejlepších osobností v oboru. Vypadalo to fenomenálně. ZRUŠENO. Peníze šly na větší amicióznější hru v otevřeném světě pod hlavičkou studia EA Vancouver. Taky ZRUŠENO. Dobře, co tam ještě máme... nic. Tohle jsme udělali za pět let."

Jsou to opravdu silná slova, obzvláště od člověka, který je oficiálně spojený se značkou i vlastníky práv, studiem Disney. Možná však jen říká něco, co si myslí i vedení studia, ale nemůže si dovolit říct takhle na rovinu. Ostatně mluví se už o tom, že po doběhnutí aktuální smlouvy by měl práva dostat Ubisoft.

Je však třeba připomenout, že pod EA stále vzniká singleplayerová akční adventura od studia Respawn (Titanfall), která se jmenuje Star Wars Jedi: Fallen Order. Vyjít má ještě letos, ale jelikož kolem ní stále panuje podezřelé mlčení, šíří se mezi fanoušky pochyby.

Co myslíte, spraví si EA u fanoušků Star Wars ještě reputaci?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný