10. září 2017 17:24

Scénárista zveřejnil celý příběh třetího Half-Life. Opravdu se někdy nedočkáme téhle pecky?

Smutný osud kultovní hry získává konkrétní kontury.

Marc Laidlaw je podepsaný pod scénáři pro celou sérii Half-Life a psal také rozuzlení celého příběhu kultovní hry. K jeho realizaci však nikdy nedošlo, ačkoli mnozí fanoušcí stále doufají. Teď ale jejich naděje dostaly velkou ránu.

Těžko říct, co se v týmu Valve stalo, ale Laidlaw se rozhodl na svém osobním blogu zveřejnit obsah třetí epizody slavné střílečky, ke které celá sága o Gordonu Freemanovi směřovala. A závěr je to hodně zajímavý...

Scénárista to udělal mazaně, lehce totiž pozměnil jména postav i lokací, ale všem je jasné, kdo je třeba Gertie Fremont nebo Alex Vaunt. Příběh navíc jasně navazuje na druhou epizodu. Tady je stručné shrnutí:

Po pohřbení Eliho Vance, letí Gordon a Alyx do Antarktidy, aby pátrali po lodi Borealis. Po cestě jsou sestřeleni, ale zvládnou se dostat k výzkumnému plavidlu, kolem kterého však Combine postavila obří základnu. Borealis osciluje mezi dimenzemi a Combine se ji pokouší stabilizovat a ovládnout.

Gordon s Alyx zachrání doktorku Judith Mossmanovou z věznice Combine a společně se jim podaří dostat na Borealis. Jenže loď dál cestuje časem a prostorem a trojice zažije Sedmihodinovou válku, kdy Combine ovládlo Zemi, ale taky se podívá do mimozemských světů.

Mossmanová a Alyx se přou, co udělat s Borealis. Mossman by ji odevzdala hnutí Odporu, aby mohla být prostudována, Alyx ji chce zničit podle posledního přání jejího otce Eliho. Alyx v konfrontaci zabije Mossmanovou a snaží se zničit Borealis pomocí imploze, což by zasáhlo taky jádro invaze Combine.

Objeví se tajemný G-Man. Alyx ho poznává ze svého dětství a oba mizí skrze teleport a nechávají Gordona samotného. Borealis se blíží zničení, ale Gordon zjistí, že je svět Combine chráněn Dysonovou sférou a pokus o jeho zničení nemůže vyjít. V poslední chvíli se objeví vortigauntové a opět zachrání Gordona Freemana před jistou smrtí, když ho vrátí zpátky na Zem.

Pro nezkrácenou verzi v originále směřujte SEM, s opravenými jmény a lokacemi třeba SEM.

Jak se vám uniklý scénář líbí? Litujete, že si ho zřejmě už nikdy nezahrajete?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný