26. července 2016 15:21

Rusko představilo vlastní verzi Pokémon Go. Lovit v něm budete ruské hrdiny a bohatýry!

Rusové nemají rádi cizácké výdobytky, proto si vymysleli vlastní obdobu chytání příšerek.

V Rusku si zatím oficiálně Pokémon Go nezahrajete, což stejně nebrání spoustě Rusů, aby si ho do svých telefonů stáhli, přestože ruský úřad nad ochranou spotřebitelů varuje, že hra může způsobit "škodlivé psychologické následky" a může narušovat morálku. Tamní úřady už ale představili vlastní a méně závadnou domácí alternativu. Hra se jmenuje Know Moscow a jak je už z názvu patrné, hrát půjde zatím jen v hlavním městě Moskvě.

Mobilní aplikace funguje na hodně podobných principech jako Pokémon, ale místo příšerek v ní chytáte známé ruské osobnosti - například cary Petra Velikého, Ivana Hrozného, básníka Alexandra Puškina, prvního kosmonauta Jurije Gagarina nebo hudebního skladatele P.I. Čajkovského. Jako odměnu za jejich chycení si s nimi hráč může vyfotit selfíčko.

Moskevská radnice vysvětlila, že hlavním důvodem vzniku hry je dát obyvatelům i turistům důvod k prozkoumávání města a poznávání jeho bohaté historie. Ke stažení má být koncem srpna.

Uvidíme, zda se mezi hrdiny objeví i sám Vladimír Putin, či zda se nechystá celostátní verze, která by se mohla jmenovat třeba Putimon Davay!

Co myslíte, bude chytání Gagarinů podobný hit jako Pokémon Go?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný