5. února 2020 11:16

Rockstar Games opouští zakladatel a největší osobnost. Co bude s GTA 6?

Jedna z nejvýraznějších osobností herního průmyslu opouští domovský přístav.

Přezdívá se mu Quentin Tarantino herního průmyslu. Spoluzakladatel a dlouholetý kreativní šéf Rockstar Games teď svou firmu opouští. Dan Houser oficiálně skončí 11. března 2020, jak zní v oficiálním oznámení. Firma bude muset najít náhradu za člověka, který stál za všemi jejími herními megahity.

Dan Houser založil Rockstar Games spolu se svým bratrem Samem v roce 1998. Byl producentem či výkonným producentem série Grand Theft Auto už od dílu GTA: London 1969 (1999), stejně jako v obou dílech Red Dead Redemption, v akčním hitu Max Payne 3 či detektivní záležitosti L.A. Noire.

Nejznámější je však jako herní scenárista s typickým rukopisem, sarkastickým humorem, košatou výstavbou příběhu, ale taky štiplavými dialogy a komplexním přístupem k charakterům. Řeč je o sériích GTA, Red Dead Redemption, ale i přehlíženém Bully.

"Jsme extrémně vděční za Danův přínos. Rockstar Games díky němu vytvořila kritiky nejoceňovanější a komerčně nejúspěšnější herní světy a globální komunitu oddaných fanoušků i úžasný tvůrčí tým, který zůstává soustředěný na současné i budoucí projekty," píše se v oficiálním prohlášení.

Napříč internetem už začalo kolovat znepokojení o podobě chystaného GTA 6, které přišlo o svého duchovního otce. Jelikož byl Dan Houser mimo pracovní proces už od jara 2019, kdy si vzal dlouhodobou dovolenou, zůstává otázkou, nakolik ponese nový díl gangsterské ságy jeho typický styl.

Zatím neunikly zákulisní informace, co stojí za Houserovým odchodem – zda to byly neshody nebo prosté vyhoření po 22 letech na špičce herního průmyslu. Každopádně po jeho boku jistě vyrostlo několik následovníků, kteří teď budou mít možnost dostat se do popředí.

Zvládne se Rockstar Games vypořádat s odchodem své ústřední figury?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný