8. ledna 2020 11:02

PlayStation 5 má nabídnout zpětnou kompatibilitu her, jakou jsme ještě neviděli

Nová konzole opráší staré hry speciálním způsobem.

Internetová fóra zaplavila velice zajímavá informace, která se týká zpětné kompatibility chystané konzole PlayStation 5. Na rozdíl od aktuální čtvrté generace má totiž umožnit hraní všech starých her od PS1 až po PS4, což však není jediná slibná informace.

Mluví se totiž také o způsobu, jakým budou staré hry emulovány. Sony vyvíjí speciální remasterovací engine, který bude brát v úvahu spoustu faktorů – technické vlastnosti enginu, snímkovací frekvenci, interpolaci a další. Dokáže tak převést i pecky z prvního PlayStationu na obrazovku moderní 4K televize s citlivým upscalingem rozlišení i pocitem, že stále hrajeme vintage hru.

Právě nepříliš zdařilá emulace s technicky neuspokojivým obrazem, trhanou snímkovací frekvencí nebo nekvalitně převzorkovaným zvukem byly kritizovány na malé retro konzoli PlayStation Classic, která nabídla dvacet předinstalovaných klasik z prvního PlayStationu.

Sony chce důrazem na kvalitní zpětnou kompatibilitu začít novou éru, kdy místo placených remasterů starých her upřednostní radikálnější remaky na novém enginu. Příkladem budiž tituly Shadow of the Colossus, Resident Evil 2 (2019) nebo chystaný Final Fantasy 7 Remake.

Jak je pro vás důležitá zpětná kompatibilita?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný