15. října 2020 15:20

PlayStation 5 odhalil své uživatelské rozhraní plné revolučních novinek

PlayStation 5 přijde s radikální změnou uživatelského rozhraní, které změní způsob, jakým ho používáme.

Sony skutečně nelhalo. Uživatelské rozhraní nového PlayStationu 5 se změní k nepoznání. Hlavní novinkou bude možnost plynule přecházet mezi hraním hry a multimediálním on-line obsahem, který bude interaktivně reagovat na hráčovy aktivity.

První seznamovací video začíná minimalistickou uvítací obrazovkou s přihlášením uživatele, ze které skočí rovnou do prostředí, které se objeví po probuzení konzole z uspaného stavu. Na jeho pozadí se zobrazuje rozehraná pasáž hry, do které je možné rovnou skočit – v tomto případě Sackboy: A Big Adventure.

Pomocí karet vidíme naši aktuální aktivitu a můžeme rovnou naskočit do dalších rozehraných levelů – u některých her pak budeme moci vidět i odhad, kolik zhruba zbývá času do dohrání dané kapitoly, levelu či mise.

Užitečná je taky interaktivní nápověda k danému problému nebo splnění výzvy ve hře – otevřete si ji přímo v rozhraní konzole jako video a nemusíte nic googlit na mobilu či počítači, při kterém navíc často hrozí spoilery.

Zaujme taky notifikace, že se připojil kamarád a vy s ním rovnou můžete zahájit hlasovou konverzaci, což je možné i díky zabudovanému mikrofonu na ovladači DualSense. Podobně jednoduché je streamování hraní a jeho sdílení s přáteli nebo ve skupinách.

Můžete streamovat vlastní hraní kamarádovi a u toho sledovat jeho postup hrou v módu Picture-in-Picture. Video taky ukazuje, jak se lze pomocí jednoduché aktivní karty rychle připojit do rozehrané on-line hry Destruction AllStars.

Závěr videa se pak věnuje rozboru domovské obrazovky, rychlému náhledu na sociální záložku Explore a do on-line obchodu PS Store, který je nově pevnou součástí rozhraní a nejde o samostatnou aplikaci.

Co říkáte na rozhraní nového PlayStationu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný