2. března 2020 15:51

PlayStation 5 přinese díky novému ovladači revoluci závodních her

Nová konzole od Sony má přinést dosud nepoznaný pocit z jízdy.

Sony zatím stále zarytě mlčí o mnoha vlastnostech nové konzole PlayStation 5. Pochlubila se však už zásadním vylepšením jejího ovladače DualShock 5, který by mu měl dát unikátní výhodu oproti konkurenci. Teď se o něm více rozpovídal prezident herní divize firmy Jim Ryan.

V rámci testování ovladače pro něho byla upravena populární závodní hra Gran Turismo Sport. “Přestože se hraje dobře i na předchozím gamepadu, už není cesty zpátky, jakmile jednou okusíte detailní povrch silnice prostřednictvím haptického ovládání a hraní s použitím adaptivních triggerů,” vysvětlil Ryan.

Haptická zpětná vazba nahradí vibrace celého ovladače, tak jak je známe z PlayStationu 4. Bude přenášet daleko pestřejší škálu vjemů a to i do jednotlivých prstů na analogových páčkách. V závodních hrách tak rozeznáme povrch i nerovnosti na vozovce.

Adaptivní triggery (tlačítka R2 a L2) pak budou klást aktivní odpor – v případě závodních her to bude podle druhu vozidla a dané situace, což celkově opět přiblíží fyzické spojení s vozidlem i celou tratí.

Devkity playstationového ovladače DualShock 5 lze kromě hry Gran Turismo Sport vyzkoušet ještě na několika krátkých demoverzí plošinovek od týmu Japan Studio, ale dle Jima Ryana není vylepšený ovladač zdaleka jedinou věcí, kterou bude chystaná konzole unikátní.

Věříte, že nový PlayStation 5 nabídne zásadně jiný pocit z hraní závodních her?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný