8. dubna 2020 08:55

Ovladač PlayStationu 5 byl oficiálně odhalen. Nabídne revoluční funkce

Ovladač k novému PlayStationu se jmenuje DualSense.

Jeho jméno říká, že nás zapojí více smysly do samotného hraní. Ačkoli rozmístěním ovládacích prvků vychází z designu jeho předchůdce DualShock 4, jedná se o skutečně generační změnu, protože siluetou i vzhledem se liší dost výrazně.

Plnější tvar jistě napomůže lepšímu držení, výraznou bílo-černou kombinaci zřejmě čekal málokdo. Uprostřed zaujme "domovské" tlačítko, které knoflíkovitý tvar nahradilo vytvarovaným logem konzole. Pod ním je tlačítko pro vypínání zabudovaného mikrofonu.

Barevné LED podsvícení se přestěhovalo z přední části ovladače a bude jen decentně prosvítat na krajích dotykové plošky. Tlačítko Share nezmizelo, ale vystřídalo ho tlačítko Create s většími možnostmi nastavení a Sony slibuje, že nás s nimi už brzy seznámí.

Tvarově byly upraveny taky triggery a dostaly více přilnavý povrch. Bude se hodit, jelikož ty s označením R2 a L2 budou adaptivní, tedy budou klást různý odpor podle momentální situace ve hře. Těšit se můžeme taky na další novinku – haptický feedback. Ten vystřídá tradiční vibrace daleko šiřší škálou smyslů, které se budou přenášet až do našich prstů. Poznáme tak například, po jakém jedeme v závodní hře povrchu, zda po trávě či blátem.

"DualSense znamená radikální posun od našeho předchozího ovladače a ukazuje, jak silně si zakládáme na generačním kroku k PlayStation 5. Nový ovladač, spolu s mnoha novými funkcemi PlayStationu 5, vás ponoří do her," uvedl Jim Ryan, šéf interaktivní divize Sony.

Co říkáte na DualSense ovladač pro PlayStation 5?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný