19. srpna 2019 11:42

Unikly podrobnosti o grafickém výkonu chystaného PlayStationu 5. Je skutečně brutální!

Přichází poctivé hraní v rozlišení 4K.

Známý japonský insider Kimachi se vytasil s přesnějšími informacemi o grafickém výkonu chystané konzole PlayStation 5, které nelze brát na lehkou váhu, jelikož už se jeho úniky mnohokrát potvrdily. Grafický čip PS5 bude mít podle něho prakticky stejný výkon jako špičkové karty GeForce RTX 2080.

Chystaný čip poběží na třech různých taktech. První dvě frekvence (s označením Gen0 a 1) budou kopírovat výkon PS4 a PS4 Pro – zřejmě, aby se zajistila co nejlepší zpětná kompatibilita starších her. Hlavním taktem však bude 2Ghz, který v testech odpovídá reálnému výkonu právě zmíněné špičkové PC karty RTX 2080 nebo RTX 2080 Super.

Znamená to, že by karta měla utáhnout maximální detaily v nativním 4K, HDR a 60fps, což potvrzuje sebevědomá prohlášení lidí ze Sony. Pokud budeme chtít hrát i s podporou ray tracingu, budeme však muset slevit buď z rozlišení, detailů nebo snímkové frekvence.

Přestože vývoj směřuje stále dopředu a RTX 2080 ani dnes není na absolutní špičce, tak i za rok bude stále patřit minimálně do vyšší střední třídy. Jelikož konzole umí díky optimalizaci i přizpůsobenému operačnímu systému vydolovat z hardwaru lepší výsledek než srovnatelně vybavené PC, máme se podle všeho na co těšit.

Co říkáte na předpokládaný grafický výkon PS5?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný