25. března 2020 15:39

PlayStation 5 bude mít vylepšené hlavní menu. Půjde z něj skočit rovnou do uložené hry

Sony přijde se zajímavým řešením, jak skočit rovnou do vaší oblíbené hry.

Na světlo světa vyšel patent, který si Sony nechala zapsat už v září roku 2018, takže ho evidentně plánuje pro nadcházející PlayStation 5. Má umožnit rychlý skok přímo do hry bez nutnosti procházet herní menu a vybírat v nich mód, uloženou pozici či další nastavení.

Toto dynamické rozhraní pro přímé spouštění her umožní, aby se hned po zapnutí konzole začala nahrávat konkrétní hra v konkrétním módu – třeba single player na poslední uložené pozici nebo multiplayer mód s předem navoleným levelem či přednastavenou sadou zbraní. Díky rychlému SSD tak vmžiku hrajete.

Jenže Sony jde ve svém patentu ještě dál. Patent totiž popisuje, že si hráč může předem nastavit složitější šablonu, například kde chce vyskočit na herní mapě či do jakého konkrétního menu po spuštění hra skočí, aby si hráč mohl rozvrhnout herní strategii, vybavit se či nakoupit potřebné in-game předměty.

Nejde přitom o mód inteligentního uspání, ale skutečně o způsob, jak zautomatizovat a zrychlit začátek hraní, aby odpadly prodlevy i nečinné čekání při nahrávání hry.

Co říkáte na zajímavou vychytávku pro chystaný PlayStation?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný