3. února 2019 17:03

Ovladač k Xboxu zřejmě čeká upgrade, který ho má zásadně vylepšit

Může jít o podobnou změnu, jakou přinesly analogové páčky?

Microsoft si podal dva velice zajímavé patenty na vylepšení ovladače k Xboxu. Nejedná se o žádnou efektní záležitost, jakou je třeba vestavěná obrazovka, ale mění přímo způsob ovládání. Zavádí totiž speciální regulaci odporu a vibrace do všech čtyřech triggerů.

Technické nákresy ukazují detail motorků i způsob převedení síly na prsty hráčů. Nastavitelná tuhost a hlavně mechanický odpor by mohl znamenat velký posun třeba při hraní stříleček nebo simulátorů, speciálně závodních her. Možnost různého odporu na různých površích ve hře nebo možnost cítit odpor při nárazech nebo zásazích, by znamenal daleko více než pouhé zavrnění celého ovladače.

Otázkou zůstává, jak si Microsoft poradí s energetickou náročností takových motorků. Pokud by chtěl zachovat bezdrátovost a stejnou výdrž na baterii, pak by ji musel zvětšit, což by zvedlo hmotnost a tedy i mohlo snížit pohodlí při delším hraní.

Doufejme, že si s tím inženýři Microsoftu poradí. Podle načasování bychom se nové změny měli dočkat u ovladačů příštího Xboxu, jenž má zatím přízvisko Next.

Chybí vám u herního ovladače lepší haptická odezva?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný