21. prosince 2018 11:44

Nový Xbox dorazí už v lednu a pokusí se o herní revoluci

Spekulace kolem brzkého představení nového Xboxu sílí. Co nabídne?

Už v lednu se dočkáme představení nového Xboxu. Informaci přinesl tradičně spolehlivý zdroj Windows Central, který ji podporuje řadou zajímavých detailů. Půjde vlastně o speciální verzi stávající generace Xbox One, která se bude lišit tím, že nebude mít slot na vkládání herních disků. Hry budete získávat pouze z online knihovny.

Výhodou pro hráče by měly být o něco menší rozměry konzole a také její nižší pořizovací cena. Microsoft si tím chce ověřit, nakolik hráči nový koncept přijmou. Součástí samozřejmě bude program "disc to digital", který umožní ve vybraných herních obchodech převést svou fyzickou herní kolekci do digitální - hráči zkrátka vymění disky za online klíče v Microsoft Store.

Magazín taky prozradil, jak se to má s příští generací Xboxu. Přijít by měla až na podzim 2020 ve dvou verzích, které mají momentálně kódové označení Anaconda a Lockhart. První z nich má být výkonnější varianta s SSD úložištěm, druhá levnější má být celkem blízko současnému králi konzolového výkonu Xboxu One X.

Microsoft v nových konzolích stále počítá s populární zpětnou kompatibilitou, navíc pracuje na platformě GameCore, která ještě více propojí svět Xboxu a Windows.

Aby toho nebylo málo, chystá Microsoft ještě projekt xCloud, který umožní hraní áčkových her na telefonech či tabletech formou streamingu. Jeho součástí bude i speciální přenosná stremovací konzole.

Šli byste do Xboxu, do kterého musíte všechny hry stahovat?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný