17. října 2019 16:24

Nově si můžete zahrát tisíce klasických her přímo v internetovém prohlížeči. Jak na to?

Zavzpomínejte zdarma u největších klasik z devadesátých let.

Internetový archiv přidal zhruba 2500 nových her do své hratelné databáze. Všechny herní klasiky jsou přístupné okamžitě skrze internetový prohlížeč a běží na emulátoru DOSBox. Na rozdíl od předchozích titulů se však často jedná o novější kousky, které už nevycházely na disketách, ale hlavně na CD-ROM. Proto mají pokročilejší grafiku i zvuky a velikost až 700 MB.

Jedná se o zatím největší přírůstek do herní nabídky Internet Archive. Z novinek se těžko vybírá, ale zaujme například horový klenot Alone in the Dark či bojovková klasika The Lost Vikings, jedna z prvních her studia Silicon &­ Synapse, které dnes známe jako Blizzard. Neméně zajímavý je taky titul The Elder Scrolls Adventures: Redguard – hra, kterou Bethesda vydala roku 1998 před svým kultovním hitem The Elder Scrolls III: Morrowind.

Pomocí šikovného vyhledávání jistě najdete většinu oblíbených pecek vašeho mládí. U těch náročnějších titulů to chce jenom chvíli počkat, až se stáhne kompletní soubor dat hry, který pak po celou dobu hraní zůstává nahraný v paměti vašeho počítače.

Tak co, našli jste vaši oblíbenou klasiku?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný