9. dubna 2020 13:54

Nová střílečka Valorant trhá rekordy! Má potenciál být novým králem esportů

Taktická střílečka strhla obrovskou vlnu zájmu.

Riot Games nejsou žádná ořezávátka, jak ukazuje úspěch jejich hry League of Legends. Když oznámili vlastní online kooperativní akci s názvem Valorant, vzbudilo to logicky zájem po celém světě. Málokdo však čekal, že spuštění uzavřené betaverze hry bude trhat rekordy ve sledovanosti na Twitchi i v zájmu o vyzkoušení samotné hry.

Za vším jistě stojí chytrý krok, že populární streameři při svých přenosech rozdávali kódy na přístup do bety, ale samozřejmě i skutečnost, že hra prostě vypadá zajímavě, jelikož spojuje prvky dvou populárních stříleček.

Důraz na chladnokrevné reflexy, míření a chirurgický postup herní mapou si bere z matadora Counter-Strike. Pak tady jsou ale týmy plné hrdinů s rozdílnými schopnostmi, vlastními příběhy a širokou škálou útočných i obranných nástrojů, které zpestří každé herní kolo – jak je známe z Overwatch.

Nabízí východisko hráčům, kteří už jsou přejedení battle royale. Jde v jádru o hardcore střílečku, která umí být přístupná a zábavná i pro relativně nezkušené. Valorant je každopádně více Counter-Strike než Overwatch a přesná mířídla a komunikace v týmu tady zmůžou více než různé hrdinské serepetičky a nakoupitelné taktické vychytávky.

Právě proto Valorant zřejmě nikdy nebude takovou masovkou jako Fortnite či Call of Duty. Ostatně Valorant vyjde pouze na PC a konzolové verze zatím nejsou v plánu. Jeho zápasy, hrané na 13 kol, navíc obvykle trvají minimálně půl hodiny.

Zatím není jisté, kdy vyjde plná verze, pravděpodobně koncem léta či na podzim. Už teď je však jisté, že Riot Games mohou zopakovat úspěch League of Legends minimálně na poli esportů.

Může Valorant nahradit Counter-Strike i Overwatch, nebo naopak zůstane v jejich stínu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný