18. července 2018 11:34

"Moravský Silent Hill" dělají jen dva lidi a vypadá skvěle

Moravské lesy skrývají hrozivé tajemství...

Nová česká videohra se jmenuje Someday You’ll Return (Jednou se vrátíš) a sami tvůrci ji označují jako moravský Silent Hill. Ačkoli se to zdá z fotek a ukázky neuvěřitelné, tvoří ji pouze dva lidé - Jan Kavan a Lukáš Medek, kteří si říkají CBE Software.

Co se týče hratelnosti, můžeme se těšit na pátrání mezi skalami v lesích, které svým vzhledem nápadně připomínají třeba České Švýcarsko nebo moravské Chřiby. Hra svými principy navazuje na tituly jako Firewatch, The Vanishing of Ethan Carter nebo What Remains of Edith Finch. Dočkáme se i craftování a něco z klasických adventurních puzzlů. A taky pořádnou porci strachu, protože něco nebo někdo v lese se touží dostat hlavnímu hrdinovu na kobylku.

Ocitneme se v kůži Daniela, jehož dcera Stela uteče z domova a on se ji vydá hledat. Jelikož utíká pravidelně, nejsou Daniel ani jeho manželka tolik vystrašení. Navíc ji dokáží sledovat pomocí polohy jejího mobilu, takže otec může vyrazit v jejích stopách. Dcera se vydala do oblasti, kde kdysi prožil kus komplikovaného dětství na letních táborech a taky jeho začíná něco sledovat... jeho temná minulost. A ta jakoby se dokázala zhmotnit v těch nejhorší podobě... a věci do sebe začínají děsivě zapadat.

Hra na první pohled zaujme atmosférickou grafikou a realističností - vše podstatné řešíte přes mobil, kterému však později dojde baterka. Když se stane něco děsivého, nespustí se hrdinská akční pasáž, ale spíše se snažíte vystrašení k smrti utéct. Za zmínku stojí také povedená hudba, jejíž autorem je jeden ze spolutvůrců Jan Kavan, jež je povoláním také hudebním skladatelem.

Prostě se před námi rýsuje mimořádně slibné dílo zlatých českých ručiček. Vydání je naplánováno na příští rok pro PC, PS4 a Xbox One. Hra bude v angličtině s českými titulky. Více se dozvíte na jejích stránkách.

Co na hru říkáte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný