24. října 2019 06:53

6 nejlepších pirátských videoher: Od Sea of Thieves k Assassin´s Creed IV: Black Flag

Pirátem snadno a rychle. Stačí sednout k počítači!

V neděli ve 23.25 na COOLu pokračuje 4. série Pod černou vlajkou. Ačkoliv se celý příběh velkého pokladu, boje o Nassau i kapitána Flinta chýlí k dramatickému finále, nelze zároveň rovněž neuronit slzu nad tím, že se spolu s tím blíží i definitivní konec seriálu. Abychom však trochu ubrali na vašem nepochybném smutku, vypíchli jsme, se kterými šesti videohrami můžete nostalgii zahnat – a máme něco jak pro mladší hráče, tak i pro veterány interaktivní zábavy!

06) Pillars of Eternity II: Deadfire

Začneme paradoxně nejnovější hrou seznamu! Dvojka RPG Pillars of Eternity se totiž odehrává ve fantasy verzi námořnických a pirátských příběhů, kde není nouze o polomrtvé bohy a další fantasácké ptákoviny. Velká porce atmosféry, questů a dalšího obsahu je však brutálně inspirována právě pirátskými příběhy, pro milovníky starých RPG a fantasy tak půjde o luxusní volbu!

05) Tropico 2: Pirate Cove

Přítomnost pirátů nemusí znamenat jen příležitost k plenící akci jako takové! Pirátství bylo velmi zajímavé i z pohledu ekonomiky (alespoň pokud se tedy mazlíte s ekonomickými traktáty od Keynese po Taleba). Skoro před dvěma dekádami se druhé Tropico rozhodlo to dokázat v praxi na budovatelské strategii, kde hráč vytvářel právě podhoubí na jednom odlehlém karibském ostrově. A kdo to chce zkusit dnes, pořád má samozřejmě šanci!

04) The Curse of Monkey Island

Opomenout nemůžeme ani prapůvodní klasiku z dílny Lucasarts, která přinesla „cosi jako Piráty z Karibiku“ dávno, pradávno před jejich filmovou premiérou. Děj kombinující romantický náhled na pirátskou éru spolu se špetkou magie dnes, pravda, kvůli žánru klikací adventury maličko zastaral. I pro podobnost s animovanými filmy si ale tuhle klasiku můžete doplnit minimálně na YouTube.

03) Sea of Thieves

Jen málokterá hra dovedla podtrhnout kooperativní zábavu z námořního dobývání tak jako právě loňské Sea of Thieves. Onlinová hra totiž nejen vytváří různorodé týmy pirátů, ale následně je posadí i na jejich vlastní plavidla – kde se brzy pozná, kdo je sladěný a kdo ne. Jasně, v mnoha hrách můžete hrát po boku nemehel. Ale jen v Sea of Thieves je i špatná hra také zábavná, protože má za následek jasné důsledky pro posádku i plavidlo!

02) Sid Meier's Pirates

Ačkoliv je Sea of Thieves zábavnější než Sidovi i Meierovi Piráti, tenhle titul se musí dostat na stříbrnou příčku ze dvou důvodů. Zaprvé jde vlastně o hry dvě – první Pirates se objevili v roce 1987 a v roce 2004 se dočkali remakeu. Zadruhé pak do jisté míry inspirovali další hry v tomhle seznamu, jelikož v nich hráč musí jak plavat lodí, tak i prožívat osobní bitky a management. To celé však v atmosféře blíže Pirátům z Karibiku než Pod černou vlajkou.

01) Assassin's Creed IV: Black Flag

Právě Meierovi Piráti se nejvíc podobají opusu magnum tohoto žánru, totiž Assassin’s Creed IV: Black Flag! Nejlepší pirátská hra paradoxně platí za levobočka své původní série. Mechaniky vymyšlené pro třetí díl (zejména ovládání lodí) jsou však jako zrozené pro pirátské užití, a ten parkour už tak nějak překousneme. Ne nadarmo je Black Flag dějem i atmosférou notně podobný právě Pod černou vlajkou, a i kvůli tomu jde o nej pirátský titul, který lze sehnat!

Premiérová 4. série Pod černou vlajkou pokračuje na Prima COOL v neděli ve 23.25.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný