10. května 2023 16:25

Nejdojemnější herní trailer roku ukazuje příběh ze života, který nejspíš dobře znáte. Připravte si kapesník

Dojemná reklama na Nintendo hru The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Kdy jste naposledy mohli říct, že vás reklama na hru dohnala k slzám?

V roce 2023 není očekávanější hra pro konzoli Nintendo Switch než The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Navazuje totiž na fenomenální předchozí díl série s názvem Breath of the Wild z roku 2017, tedy titul často řazený mezi nejlepší hry všech dob.

Nintendo si uvědomuje, že většina skalních fanoušků už má hru dávno předobjednanou, a tak v nové a nečekaně emocionální reklamě cílí na úplně jinou skupinu. Můžeme v ní vidět staršího byznysmena, jak unavený a vysátý cestuje z práce domů, kde však najde zázračný portál do nového světa s pocitem satisfakce a odměny třeba z toho, že dokáže postavit primitivní člun a vyrazit objevovat nové dálky. Najednou se dokáže dívat jiným pohledem i na všední realitu za oknem autobusu...

Dojemný minipříběh vyvolal pozornost na sociálních sítích, kde si vysloužil přirovnání k dojákům od režiséra Darrena Aronofskyho nebo k nostalgické vánoční reklamě John Lewis. Serveru Kotaku se pak podařilo vypátrat, že samotnou reklamu inspirovala recenze na Breath of the Wild z japonského Amazonu.

Zmíněná recenze (zde v originále) začíná dost depresivním popisem života přepracovaného muže, který má po návratu domů energii tak akorát na něco k snědku a cestu do postele. Pak ale vzpomíná na mládí, kdy mu učarovaly pecky jako Super Mario 64 nebo Final Fantasy 7, a na moment, kdy v obchodě sáhl po Nintendu Switch v balíčku právě s Breath of the Wild, a jak mu první ponoření do hry dalo svěží perspektivu.

„Udivuje mě, že mi až teď došlo, jak moc jsem pracoval a málo myslel na sebe... Dávám hře plný počet. Tahle Zelda mi dává ten správný pocit výzvy a odměny, na který jako bych už zapomněl. Můžete zažívat úžasná dobrodružství s volným prozkoumáváním světa úplně bez mapy. Jsme otrávenou generací překonávající hrozné dny, kdy jen čekáme, že zítřek bude snad lepší. Jenže není nutné být zklamaný životem. Dobrodružství, na které jsem čekal, je na místech, jako je tohle,“ uzavírá recenze.

Zdroj: Kotaku

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný