2. března 2023 18:15

Tvůrci kritizované ruské hry mají další průšvih. Za co se nakonec omluvili?

Tvůrci ruské hry, kterou se ukrajinská vláda snaží v podstatě zrušit, nemají zrovna na růžích ustláno. Aktuálně žehlí další problém.

Nedávno vydaná střílečka Atomic Heart od ruského studia Mundfish vyvolala velkou vlnu kontroverze svým zasazením do zidealizovaného sovětského Ruska, ale taky skutečností, že výdělky z jejích prodejů pomáhají financovat vlivné postavy Putinova režimu. Zástupci ukrajinské vlády se aktuálně snaží zastavit její distribuci a vyzývají hráče k jejímu ignorování.

Aby toho nebylo málo, tak se tvůrci aktuálně omlouvají za rasistický klip, který se v ní objevuje. V ukládací místnosti hry totiž běží na televizní obrazovce klipy z populárního sovětského seriálu Jen počkej, zajíci!, který se začal vysílat roku 1969. V jednom z nich se objevuje i výstřižek z dvanácté epizody z roku 1978, na němž je vidět karikatura afrického domorodce. Všimli si jí někteří hráči a následně vše popsal článek magazín PC Gamer.

„Děkujeme PC Gameru za upozornění na necitlivou pasáž. Omlouváme se, pokud použití starého seriálu nebo hudby někoho urazilo nebo ranilo. Zmíněnou pasáž upravíme,“ reagovali obratem vývojáři.

Omluva, drobné upravení kódu hry a vystřižení vteřinového klipu je pro ně jistě menším problémem, než se pouštět do komentování situace ohledně ruské agrese na Ukrajině, které by mohlo znamenat problémy pro rodiny vývojářů. Oni samotní jsou mimo hrozbu bezprostředních represí, protože se většina nachází mimo Rusko. Mundfish totiž svou centrálu pro jistotu přesunul z Moskvy na Kypr.

Zdroj: PC Gamer

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný