3. února 2021 16:56

Mass Effect: Legendary Edition: 5 největších rozdílů mezi vylepšenou trilogií a původní verzí

Remasterovaná trilogie dorazí už v květnu. Shrnuli jsme všechny zásadní změny a vylepšení.

Celá trilogie Mass Effect dorazí v remasterované Legendary Edition už 14. května 2021 pro PC (Steam a Origin) nebo pro konzole PlayStation 4 a Xbox One. Na nových konzolích trilogie poběží prozatím jen ve zpětné kompatibilitě s vyšším grafickým nastavením. Balíček bude obsahovat i více než 40 DLC a přídavků, bude však bez multiplayeru.

Dali jsme dohromady pět nejzásadnějších změn, které fanoušky epického vesmírného RPG čekají:

1) Grafika nové generace

Přepracovaný engine nabídne lepší textury, podporu HDR, detailnější modely, lepší nasvícení i zpracování obrazu. Na výkonnějších konzolích PS 4 Pro, Xbox One X, PS5 a Xbox Series X/S pak čeká rozlišení 4K při 60 fps. Nové konzole nabídnou vylepšený prostorový zvuk i možnost přeskakovat jízdy výtahem díky rychlejšímu načítání z SSD. Podpora ovladače DualSense (PS5) či rychlého přepínání Quick Resume (Xbox Series) však chybí.

Verze pro PC přinese kromě odemknutého frameratu taky podporu extra širokoúhlých monitorů a gamepadu. Ray-tracing chybí, ale hra bude podobný efekt simulovat softwarově.

2) Modernizované ovládání

Nejvíce změn bude vidět na prvním dílu, který už dnes působí značně zastarale. Vylepšeno a sjednoceno napříč celou trilogií bylo míření, přidáno tlačítko pro útoky zblízka. Byly vybalancovány zbraně i jejich používání mimo specializaci postavy – bude bez penalizací, ale stále se v nich nepůjde trénovat. Udělování příkazů členům družiny bylo taky vylepšeno a sjednoceno. Dočkat se máme taky lepšího AI spolubojovníků i protivníků.

3) Nový launcher

Po spušení Legendary Edition se dostaneme do nového rozhraní, ze kterého spustíme jednotlivé hry a půjde v něm taky přepnout profil hráče. Stále platí, že jde o tři samostatné hry, takže je lze hrát v jakémkoli pořadí. Verze pro Xbox navíc umožňuje odinstalovat jednotlivé díly, aby nezabíraly místo na konzoli.

4) Sjednocená tvorba postavy

Všechny tři díly mají sjednocenou tvorbu hlavního hrdiny, takže všechna vylepšení, která byla přidána do druhého a třetího dílu jsou teď k dispozici i pro díl první. K dispozici budou taky nové barvy kůže, make-up nebo účesy. Velitel Shepard bude moci být nově ženou napříč trilogií, což šlo původně až v ME3. Tým taky vylepšil její podobu a přidal mnohé detaily.

5) Definitivní podoba příběhu

Hlavní dějová linka se nedočká rozšíření, ale ostraněn byl původní a kritizovaný konec třetího dílu a nahrazen verzí, kterou přinesl později přidaný Extended Cut. Nepůjde si mezi nimi vybrat, protože autoři chtějí, aby měl příběh svou definitivní podobu, včetně možnosti, aby se hlavní hrdin(k)a mohl(a) v budoucnu vrátit na scénu.

Vrátíte se zpátky do vesmíru Mass Effect?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný