18. září 2020 10:24

Špatná zpráva pro milovníky hudby v původní Mafii. V předělávce jí moc nezbude

Některé ikonické melodie prostě v nové Mafii neuslyšíme.

Mafia: Definitive Edition vychází už 25. září a dozvídáme se o ní další zajímavé informace. Aktuální zpráva nepotěší fanoušky hudby, která zněla v rádiích při projíždění po Lost Heaven. V nové předělávce z ní totiž moc nezbylo a většina písniček bude zcela nových. Studio Hangar 13 přitom tvrdilo, že si uvědomuje, jak je soundtrack kultovní a že ho chce maximálně zachovat.

Zveřejněný seznam použitých hudebních tracků však mluví jinak. Tomu původnímu dominoval kytarový gipsy jazz v podání Django Reinhardta a taky písně vokálního kvarteta The Mills Brothers, které nebudou tentokrát zastoupeny ani jednou, budou tedy chybět pecky Chinatown, My Chinatown nebo Caravan.

Django Reinhardt má v seznamu sedm kousků, což je zhruba polovina oproti originálu, ale bohužel chybí ikonická skladba Belleville, kterou si s Mafií spojuje většina hráčů. Novému soundtracku dominuje Duke Ellington a jeho orchestr, což je z historického hlediska jistě přesnější.

Ellington byl totiž totiž skutečnou superstar swingové éry a zněl v té době v každém americkém rádiu, zatímco Reinhardt a jeho pařížský kvintet byli hvězdami hlavně v Evropě. Motivací pro zásadní změny v písničkovém soundtracku však jistě byl pro vývojáře i snadnější nákup autorských práv ve výhodnějších balíčcích.

Dodejme, že i orchestrální soundtrack bude pozměněný. Nový skladatel Jesse Harlin však v nemalé míře pracoval s hudebními motivy od původního autora Vladimíra Šimůnka.

Co říkáte na změny v soundtracku? Bude vám chybět původní hudba?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný