11. ledna 2022 10:40

Mafia s mikrotransakcemi aneb Co může přinést největší herní obchod všech dob

Obří nákup může vést k podstatnému rozšíření mnoha oblíbených herních značek.

Vzpomínáte si ještě na předloňskou akvizici Zenimaxu v ceně 7,5 miliardy dolarů, díky které získal Microsoft osm herních studií včetně legendární Bethesdy nebo id Software? Proti právě oficiálně oznámené rekordní transakci to byl jen slabý odvar. Společnost Take-Two totiž kupuje Zyngu za astronomických 12,7 miliardy dolarů.

Vydavatelství Take-Two asi netřeba představovat, spadají pod něj totiž třeba Rockstar Games a 2K a spousta hitových herních značek jako Grand Theft Auto, Civilization, BioShock, Borderlands, NBA 2K, Max Payne, Red Dead, XCOM nebo původně česká Mafia. Zynga je podobným mamutem, ale na poli mobilních her. Vlastní 10 herních studií a značky jako FarmVille, Zynga Poker, Golf Rival nebo CSR Racing.

Od rekordního nákupu si Take-Two slibuje expanzi na poli mobilního hraní a rozšíření svých největších značek na iOS a Android, více free-to-play a crossplatformního hraní. Nových verzí nebo spin-offů s mikrotransakcemi a reklamou se tak jistě dočkají Red Dead Redemption, Borderlands, Bioshock nebo právě Mafia. Už existující mobilní porty GTA nebo NBA 2K pak můžout těžit z větších týmu a jejich užší spolupráce.

Zmíněná částka 12,7 miliardy dolarů přitom nemusí být konečnou. Zynga totiž dostala lhůtu 45 dnů, během které ještě může kývnout na lepší konkurenční nabídky. Není moc firem, které by si něco takového mohly dovolit, ale nabízí se třeba čínský gigant Tencent.

Take-Two chce třetinu nákupu uhradit v hotovosti, zbytek v podobě vlastních akcií. Loni si Take-Two brousilo zuby na akvizici Codemasters, nakonec mu ji však vyfoukli Electronic Arts. Teď si však pořádně spraví chuť.

Co říkáte na rekordní rozšíření Take-Two směrem k mobilům?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný