6. května 2022 10:07

Mafia 4: Návrat herní legendy je potvrzen, došlo však k velkým změnám

Dlouho očekávané pokračování české herní klasiky bylo potvrzeno. Kdy se bude odehrávat?

Renomovaný server Kotaku v čerstvé zprávě uvádí, že mezinárodní herní studio Hangar 13 pracuje na čtvrtém dílu série Mafia pod kódovým označením Nero. Půjde o prequel celé dosavadní trilogie, takže se bude odehrávat ještě před příběhem Thomase Angela z fiktivního města Lost Heaven z třicátých let 20. století. Bude však vznikat pod novým vedením.

Studio totiž opouští jeho zakladatel a dosavadní šéf Haden Blackman. „Jsme vděční za Hadenovo vedení při založení a vybudování Hangaru 13, že ustanovil a sjednotil týmy z Novata, Brightonu a Česka a že vydal množství určujících her a kolekcí ze série Mafia,“ napsala mateřská společnost 2K v dopise zaměstnancům, který získal server VentureBeat. Spolu s Hadenem studio opouští taky šéf operativy Matthew Urban.

Blackmana ve vedení Hangaru 13 nahradí Nick Baynes. Dosud byl šéfem britské pobočky studia v Brightonu, je hlavou vývoje chystané Mafie a měl na starost taky remake jedničky s podtitulem Definitive Edition, kterým si studio spravilo reputaci po nepříliš povedeném třetím dílu.

Chystaná Mafia má přinést taky další zásadní změnu. Nepoběží totiž na vlastním enginu, jako třeba zmíněný remake, ale je dalším titulem mířícím pod křídla Unreal Engine 5. Fanoušci už začínají spekulovat, zda se v prequelu objeví známé postavy a jestli nebude mapovat třeba předchozí osudy mafiánských bossů Salieriho a Morella.

Odcházející šéf studia Blackman doplatil na nekoncepčnost vedení a několik zrušených projektů, které stály čas i peníze. Podle informací serveru Kotaku šlo třeba o hudební hru Rhapsody, lootovací ARPG Mosaic a kooperativní střílečku ve stylu Destiny 2 s kódovým označením Volt, na jejíž vývoj ještě před zrušením padlo údajně 53 milionů dolarů.

Co říkáte na novinky týkající se čtvrté Mafie?

Zdroj: Kotaku

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný