16. října 2019 16:44

League of Legends konečně míří na mobily a konzole. Na co se můžeme těšit?

Legendy se konečně utrhly od řetězu.

Riot Games se rozhodli oslavit desetileté výročí své největší pecky League of Legends opravdu velkolepým způsobem. Ohlásili totiž uvedení její nové verze Wild Rift, který vyjde taky na mobily a konzole.

Základní hratelnost i MOBA principy mají zůstat nezměněné, ale pro nové plarformy projdou lehkými úpravami. Bude přizpůsobeno ovládání pro použití dvou páček či virtuálních ovladačů na dotykové obrazovce, dostaneme novou mapu a hlavně zápasy budou kratší, zhruba 15 až 20 minut.

Vývojáři však upozorňují, že přestože si hry budou hodně podobné, nejde o port z PC verze, ale o zcela novou hru znovu od základu postavenou a vyladěnou.

Přestože má mobilní a konzolová verze League of Legends obrovský potenciál, čeká ji daleko větší konkurence, než tomu bylo jen pár roků nazpět. Momentálně na mobilech vládne PUBG Mobile, Fortnite nebo nové mobilní Call of Duty, které svým spuštěním aktuálně trhají všechny mobilní rekordy.

Na Google Play už je možné se předregistrovat s datem oznámeným na rok 2020. Největší otazníky se vznášejí kolem konzolové verze – tam nebylo oznámeno datum ani konkrétní platformy.

Bude z nového League of Legends hit?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný