3. dubna 2020 09:53

The Last of Us 2 bylo odloženo na neurčito. Nemůže za to ale jen pandemie

Dvojka The Last of Us byla odložena už několikrát. Tentokrát však ani neznáme nové datum vydání.

O čem se v posledních dnech spekulovalo, stalo se realitou. The Last of Us Part 2 byla odložena na neurčito a nevyjde tak 29. května. V oficiálním prohlášení studia Naughty Dog stojí, že důvodem odkladu je globální krize spojená s koronavirem a nemožnost vydat hru takovým způsobem, jak si hráči zaslouží.

Vývojáři ujistili, že hra už je skoro hotová a opravují se poslední chyby. "Problémy jsou logistické povahy, za současné situace bychom zřejmě hru nedokázali dostat k hráčům ve stejnou dobu. V zájmu zachování nejlepšího možného zážitku pro všechny hráče jsme tedy vydání odložili do doby, kdy toho bude možné dosáhnout."

A message from us about the delay of The Last of Us Part II: pic.twitter.com/aGsSRfmJ8a

— Naughty Dog (@Naughty_Dog) April 2, 2020

Zjednodušeně řečeno jako hlavní důvod Naughty Dog uvádí nemožnost vydat a distribuovat fyzické vydání hry, včetně různých speciálních edic. Otázkou je, zda by byl takový problém vydat hru alespoň digitálně s tím, že by hráči s objednanou fyzickou verzí dostali kód ke stažení a na fyzickou verzi si zkrátka ještě počkali.

Skutečným důvodem tak bude spíše nevyladěnost hry, kterou jistě značně zkomplikoval taky nutný přechod na práci z domova, který si vyžaduje pandemie. Je veřejným tajemstvím, popsaným v mnoha článcích, že v poslední době se v Naughty Dog pracuje v pekelném tempu a přesčasech, které si vyžádaly i vzbouření a odchod části vývojářů, což dále zvyšuje tlak na zbytek týmu.

Odklad The Last Of Us Part 2 každopádně potvrzuje předpovědi známého novináře Jasona Schreiera, že většina her s plánovaným datem vydání po letošním dubnu se bude potýkat se zpožděním. Bude se týkat i pecek jako Ghost of Tsushima nebo Cyberpunku 2077, kde studio stále trvá na tom, že vyjde v původním termínu 17. září?

Co říkáte na odsunutí The Last of Us Part 2 na neurčito? Kterého dalšího odkladu se obáváte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný