25. března 2020 12:26

Konec Half-Life: Alyx v podstatě potvrdil, že nás čeká Half-Life  3

Nové dobrodružství není vůbec malou odbočkou, ale důležitým kusem skládačky do příběhu Half-Life.

POZOR SPOILERY!

Nový Half-Life s podtitulem Alyx sbírá nadšené reakce po celém světě, ačkoli si ho zahraje jen zlomek hráčů, kteří vlastní výkonné PC a některou z podporovaných sad na virtuální realitu. Velké chvály se dočkal taky příběh Alyx Vance, který se odehrává chronologicky mezi událostmi původního Half-Life a jeho druhého dílu.

A právě samotné vyvrcholení příběhu znamená jednoznačný vzkaz – čekejte další Half-Life! Vše začíná tím, že Eli Vance, otec hlavní hrdinky Alyx, a jeho inženýr Russell zjistí, že jednotky Combine mají novou superzbraň visicí nad City 17 uzavřeným do karantény.

Celé snažení Alyx Vance ve hře směřuje k tomu, aby se dostala do tohoto bunkru. V průběhu hry se podaří zjistit, že bunkr je spíše vězením pro osobu, která prý přežila incident v oblasti Black Mesa.

Z toho si vedení povstalců odvodí, že by tam měl být uvězněn legendární Gordon Freeman. Když se Alyx konečně probojuje do centra létající pevnosti, aby ho osvobodila, najde v ní vězeňskou celu, ve které však nečeká legendární povstalec, ale tajemný G-Man.

Ten stáhne Alyx do jiné dimenze, kde ji pochválí, že se ukázala jako velice schopný jedinec a nabídne jí jednou využít schopnost, kterou ovládá jenom jeho tajemný zaměstnavatel – změnit událost v čase.

Ona si přeje, aby z planety zmizely jednotky Combine, ale G-Man jí odvětí, že to je příliš velké přání, které jí nemůže splnit. Nabídne jí však jednu událost, o které ještě ani neví, že nastane – možnost zachránit život jejího otce v budoucnosti.

Ona je najednou skrze dimenzionální škvíru svědkem toho, jak se sama marně snaží zachránit svého smrtelně zraněného otce na konci Epizody 2 navazující na Half-Life 2. Pak G-Man přetočí čas o chvilku zpět a umožní Alyx aby pomocí svých rukavic zabila Combine Advisora, a svého otce tak zachránila.

K zachráněnému otci dorazí Godron Freeman a G-Man vysvětlí, že se mu nepodařilo Gordona přesvědčit ke spolupráci a že za něho nemohl najít náhradu, než Alyx prokázala své schopnosti.

Z předchozího děje Epizody 2 už přitom víme, že G-Man zachránil malou Alyx při katastrofě v Black Mesa a že velice stál o to, aby se Alyx dostala do komplexu ve White Forrest, kde došlo k nešťastné události s jejím otcem, která teď byla zvrácena a tím se Alyx stala v podstatě agentkou G-Mana uvězněnou mezi dimenzemi a čekající na nasazení do akce.

V potitulkové scéně Half-Life: Alyx se hráč ocitá v těle Gordona Freemana a dívá se na zachráněného Eliho s mrtvým Advisorem v pozadí. Jenže Alyx najednou zmizela. Je zvláštní, že zrovna teď a ne před pěti lety, kdy se dostala do cely G-Mana. No jo, paradoxy cestování v čase se nevyhnuly ani Half-Lifu.

V ten moment si Eli uvědomuje, že za vším stojí G-Man – od události v Black Mesa až po zmizení Alyx, která mu tím však zachránila život. Co je však podstatné, že Eli vkládá Gordonovi do rukou ikonické páčidlo a říká: "Máš před sebou práci!"

Teď, když je Alyx v moci G-Mana, přichází na řadu Gordon Freeman!

Myslíte, že je vůbec možné, abychom po takovém konci nedostali Half-Life 3?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný