21. srpna 2020 10:52

Hráči prodávají iPhony s Fortnite za astronomické ceny

Šílená nabídka, která má navíc dost hořký háček.

Válka mezi Epic Games a Applem je v plném proudu. Nejdříve Epic obešel ve hře Fortnite platební systém Applu, aby nemusel platit 30 procent z každé mikrotransakce, což vedlo k odstranění hry z App Storu. Tím se zablokoval jediný oficiální způsob, jak hru nahrát do iPhonů a iPadů. Následovala žaloba Epicu proti monopolnímu a vyděračskému chování Applu. Ten zase aktuálně hrozí, že zablokuje veškeré vývojářské účty Epicu, což by mohlo vést i k nemožnosti spustit na iPhonech další hry běžící na Unreal Enginu.

Situace se okamžitě chopili překupníci a na on-line tržištích jako eBay začali nabízet použité iPhony, které už mají naistalovaný Fortnite. Oproti běžné ceně za starší telefon však klidně přisadí v přepočtu i více než deset tisíc. Objevil se dokonce iPhone XR za neuvěřitelných 154 tisíc korun, ale běžné jsou i ceny kolem 40 tisíc, za což koupíte novou a nejvybavenější verzi aktuálního iPhonu 11 Pro Max.

Kupující, kteří si takový telefon pořídí s tím, že na něm budou moci dál hrát Fortnite, si však neuvědomují dočasnost takového řešení. Třeba už 27. srpna má dorazit do Fortnite nové sezona, což bude vyžadovat update aplikace, který však už Apple neposkytne – hra se tak stane nefunkční.

Apple má navíc dle smluvních podmínek právo plošně odstraňovať nainstalované aplikace, k čemuž by mohl v případě Fortnite už brzy sáhnout.

Co říkáte na šílenou situaci, do které došla válka mezi Epicem a Applem?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný