22. května 2023 17:00

Hvězdná pěchota je v nové hře ještě větší masakr než ve slavném filmu

Trailer early access verze hry Starship Troopers: Extermination

Nová herní adaptace slavné akční sci-fi zatím sbírá převážně pozitivní ohlasy.

Dlouho očekávaná co-op střílečka ze světa Hvězdné pěchoty s názvem Starship Troopers: Extermination ukázala světu nový trailer, kterým rovnou odstartovala fázi předběžného přístupu, kdy se do ní můžou vrhnout PC hráči po celém světě. Do plné verze by se měla dostat zhruba za rok.

Co přesně hra nabízí? Až 16 hráčů je vysazeno na těžební kolonii na planetě Valaka, kterou decimují nekonečné hordy brouků. Těm se lze ubránit jen budováním opevnění a koordinací v týmu, protože jedinec proti dalším a dalším vlnám arachnidů nemá sebemenší šanci, jak lze vidět i ze zveřejněných gameplay videí.

Hra má zatím na Steamu velmi kladné hodnocení, i když si hráči stěžují, že pokud nepřijde nový obsah, brzy by se mohla její přímočará hratelnost omrzet. K dispozici jsou tři třídy Hunter, Operator, a Bastion, jež mají samozřejmě svůj vlastní strom dovedností a vybavení.

Hra vychází ze slavné sci-fi franšízy Starship Troopers, kterou odstartoval román Roberta Heinleina z roku 1959 a nejvíce ji proslavil film Hvězdná pěchota z roku 1997 od režiséra Paula Verhoevena (RoboCop, Total Recall, Základní instinkt). Nedávno vyšla i strategická hra Starship Troopers: Terran Command.

Zdroj: GameSpot

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný