22. ledna 2020 10:46

Celá série Half-Life je teď zdarma, ale na omezenou dobu. Jak ji získat?

Zahrajte si kompletní Half-Life.

Společnost Valve připravila hráčům příjemný způsob, jak si užít legendární akční sérii Half-Life ještě předtím, než vyjde v březnu její nové dobrodružství v podobě Half-Life: Alyx pro majitele VR setů pro PC. Aktuálně umožňuje hráčům na Steamu stáhnout a zahrát si oba jeho díly i všechny epizody zdarma.

Akce je časově omezená, protože na dohrání máte dva měsíce, jejich instalací zdarma tak hry nezískáte napořád. Konec limitu odpovídá právě předpokládané době vydání VR záležitosti v hlavní roli s Alyx Vance. Ta se má odehrávat v době mezi prvním a druhým dílem a soustředí se na boj se silami Combine.

Nejstarším počinem z promo balíčku je první Half-Life z roku 1999 ve vylepšené verzi na Source enginu a taky jeho datadisky Opposing Force a Blue Shift. Následuje ho nadčasový Half-Life 2 (2004), jehož hraní dělá radost i v roce 2020. Potěší i přítomnost následujících epizod 1 a 2, které rozvinuly příběh i emoce a svým otevřeným koncem trápí fanoušky dodnes.

Chybí krátká odbočka Half-Life: Lost Coast. Sloužila spíše jako demo rozšířených možností upraveného enginu Source, který pak poháněl mnoho dalších herních pecek včetně obou dílů Portalu.

Nejlepším způsobem, jak zakusit první Half-Life, zůstává jeho fanouškovská a Valvem posvěcená předělávka Black Mesa. Ta vylepšila grafiku i gameplay a zásadně přepracovala pasáže na planetě Xen, které byly považovány za největší slabinu původní hry. Ta však logicky není součástí akce a je aktuálně k dispozici v předběžném přístupu za 18 euro, tedy zhruba 450 Kč.

Hráli jste je všechny? A kolikrát?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný