22. listopadu 2019 11:03

Half-Life se vrací s novým velkým dobrodružstvím, které slibuje herní revoluci

Valve oficiálně představilo nové díl ságy Half-Life.

Už v březnu nadcházejícího roku si zahrajeme velký plnohodnotný Half-Life, který má být délkou srovnatelný s druhým dílem, kterému však bude dějově předcházet. Jmenuje se totiž Half-Life: Alyx a ocitneme se tedy právě v kůži Alyx Vance uprostřed boje proti silám Combine.

Bohužel to má jeden háček, půjde totiž o VR titul, spustitelný na všech sadách připojitelných k PC – tedy Oculus Rift, Oculus Quest, HTC Vive, Window Mixed Reality a především Valve Index, na níž se má hráčům dostat ideálního zážitku, samozřejmě v kombinaci s dostatečně silným PC. A z traileru vypadá hra ve srovnání s dalšími VR tituly skutečně mimořádně!

Vše běží na novém Source 2 enginu a vývojáři slibují, že když Half-Life: Alyx bude mít dostatečný ohlas a úspěch, rádi budou v příběhu série pokračovat. Otázkou zůstává, zda se vůbec chtějí vrátit k tradiční hře na plochou obrazovku nebo dál tlačit nové technologie, kvůli nimž se však hry nedostanou k takovému množství hráčů.

Co se týče samotného gameplaye, Valve naznačil, že H-L: Alyx půjde hrát vsedě i vestoje. Na výběr budou tři druhy pohybu – teleportovací způsob, kdy namíříme terčík směrem, kam se chceme přesunout; pomocí analogové páčky nebo plynulým přesunem, který však zatím neupřesnili. Součástí hry bude také editor, v němž si budeme moci navrhovat vlastní mise.

Hra už je v předprodeji za zvýhodněnou cenu 54 dolarů, plná cena je 60, tedy zhruba 1400 korun. Majitelé Valve Index ji budou mít zdarma. Jen pro informaci; kompletní sada Valve Index vyjde aktuálně na 1079 euro, tedy zhruba 27 500 Kč.

Myslíte, že nový velký Half-Life dokáže naplno nakopnout novou éru VR hraní?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný