28. července 2022 13:00

Budete v GTA 6 hrát za ženu? Nejnovější informace odhalily hlavní postavy i velikost mapy

Nové informace o GTA 6 nešetří detaily. Za koho budete hrát, čím se inspiroval příběh a jak velké se dočkáme mapy?

Známý novinář Jason Schreier ze serveru Bloomberg odhalil hned celou řadu novinek ohledně chystaného pokračování slavné série Grand Theft Auto. A byť zatím stále nevíme, jak se nové GTA bude oficiálně jmenovat, natož, kdy dorazí, díky informacím od současných i bývalých zaměstnanců společnosti Rockstar Games si můžeme alespoň začít dělat menší obrázek o tom, jak hra bude vypadat.

Tou nejzásadnější novinkou bude údajně hratelná postava ženy. Vůbec poprvé si tak v GTA zahrajeme za ženskou protagonistku, přičemž by dívka měla být původem Latinoameričanka. Druhou hratelnou postavou pak bude tradičně muž, který s ní tvoří pár. Schreier pak v článku uvádí, že by se oba měli inspirovat skutečným příběhem zlodějské dvojice Bonnie a Clyde, dvou bankovních lupičů, kteří prchali před spravedlností.

Co se zasazení týče, měli bychom se pak vydat na jih Spojených států, konkrétně do prosluněného Miami. Vývojáři původně chtěli mít ve hře otevřenou mapu celé Střední Ameriky. Nakonec ale ze svých ambic slevili a místo toho budou nová území a města spolu s novými úkoly a misemi vydávat postupně v dalších updatech.

GTA 6 by tak mělo časem narůst do gigantických rozměrů, ani základní hra však nebude nikterak menší než její předchůdci – a to především díky velkému množství přístupných interiérů, které například v pětce chyběly.

Posledním střípkem skládačky je pak změna všeobecné kultury napříč vývojářským týmem. Rockstar Games údajně vyčistili dům, ubrali na toxické maskulinní atmosféře v rámci kanceláří, a to všechno by se pak mělo promítnout i do samotné hry, která už nebude tak vulgární, a bude naopak mnohem otevřenější. Zatím to všechno zní jako pozitivní změny, tak snad se tvůrcům hry podaří tenhle směr udržet až do vydání.

Zdroj: Bloomberg

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný