2. července 2019 13:51

Unikl velký balík informací o Grand Theft Auto 6. Slibují několik úžasných novinek!

Čeká nás zřejmě skutečné epická sága ze světa organizovaného zločinu.

Na světě je opravdu pořádný balík informací o příštím GTA, který zní parádně a zároveň dává docela smysl. Zveřejnil ho redditový uživatel JackOLantern1982, kolem jehož kredibility se mezitím rozjela velká debata. Každopádně jeho spekulace zveřejnila nemalá část velkých herních médií, takže si je pojďme dát taky dohromady.

Příští Grand Theft Auto má mít kódové označení Project Americas a z jeho názvu je patrné, že se bude odehrávat na více místech amerického kontinentu. Práce na něm začaly ještě před dokončením GTA V v roce 2012, ale plnou silou se rozjely až zhruba před rokem. Společnými silami hru vyvíjejí všechna studia Rockstaru pod hlavičkou Rockstar Worldwide Production.

Bude se odehrávat v nové verzi Vice City (tedy herní verzi Miami) a taky v brazilském Rio de Janeiru. K nim by se měla přidat ještě herní verze kubánského hlavního města Havany. Jednotlivé mapy by neměly být zřejmě tak velké jako ta jediná v GTA V, ale v součtu jistě svého předchůdce překonají. Navíc se máme podívat taky do Liberty City, ale to jenom v rámci přísně lineární mise ve stylu zasněženého intra v městečku Ludendorff v aktuálním GTA.

Hráči se vtělí do kůže přistěhovalce Ricarda, bezvýznamného kokainového pašeráka ve Vice City, který si postupně začne budovat drogové impérium, jehož chapadla dosáhnou právě až do Jižní Ameriky a Karibiku. Další důležitou postavou ve hře má být jakýsi Kacey, ale na rozdíl od svého předchůdce nebude mít hra více hrdinů, ale pouze jednoho.

Příběh se bude odehrávat po dlouhé časové období, projdeme tak 70. a 80. léta a budeme pozorovat, jak se jednotlivá místa mění, nejenom budovy a móda, ale třeba taky auta. Auto, které jste si koupili na začátku hry tak může postupně ztratit na ceně a pak na ní zase získat, protože na konci už bude veteránem. Samozřejmostí nebude chybět nabušený soundtrack – rádia s dobovými hity i zpravodajstvím.

Hra má být realističtější než aktuální GTA, ale nemá mít zase tak silný příklon k simulaci jako Red Dead Redemption 2. Vážnější tón vyprávění má být mohutně inspirován drogovým seriálovým hitem Narcos a bude rozdělený na kapitoly jako RDR2 nebo filmy od Tarantina.

Simulace budování drogového impéria a jeho struktury má jít do extrémní hloubky, prý jako všechny mechanismy v GTA Online vynásobené deseti. Velkou roli má hrát také počasí – ve hře zažijeme i hurikány nebo povodně. Většina Latinoameričanů bude ve hře mluvit skutečně svým jazykem, takže i američtí hráči si užijí ve hře spoustu titulků, ale hra bude díky tomu daleko více vtahující.

Během hry přijdeme do styku taky s mladým Martinem Madrazem a hlavně jeho otcem, což je v té době velký drogový boss. Role se dočká i fiktivní verze Fidela Castra. Velkým tématem bude imigrace, ale taky nástup viru HIV a AIDS. Snad nezabije hlavního hrdinu.

Hra je momentálně v pre-alpha verzi, takže se může ještě hodně změnit. Každopádně vyjde pouze na příští generaci konzolí; o PC se zatím nemluví, stejně jako o přibližném datu vydání.

Jak vám zni aktuální informace o GTA 6?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný